Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Vítězná série skončila. Češi padli ve vyprodané ostravské hale se sbornou

14:59aktualizováno  17:55
OSTRAVA - Ve druhém domácím zápas v rámci Euro Hockey Tour nestačili čeští hokejisté na Rusy, se kterými prohráli 2:4. Góly poražených vstřelil Tomáš Kundrátek a Jan Buchtele, který dokázal ve 43. minutě vyrovnat na 2:2. Poté se ale trefovali už pouze hráči sborné.

Sjomin a Gusev se radují ze čtvrtého gólu v české síti. foto: ČTK

Hokejové utkání seriálu Euro Hockey Tour v Ostravě

ČR - Rusko 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 35. Kundrátek (Kašpar, Kempný), 43. Buchtele (Přibyl, Kempný) - 15. Ljubimov (Bereglazov, Svetlakov), 27. Sjomin (N. Gusev), 51. Tělegin (Ljubimov), 57. N. Gusev. Rozhodčí: Kaukokari, Salonen (oba Fin.) - Ondráček, Suchánek (oba ČR). Vyloučení: 0:4, navíc Kousal (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 9241 (vyprodáno).

ČR: Furch - Kundrátek, Kempný, Jeřábek, Kolář II, Zámorský, Šimek, Hrbas, T. Voráček - Kašpar, Jan Kovář, Krenželok - Radil, Koukal, Vincour - Řepík, Kousal, Birner - Přibyl, J. Hruška, Buchtele. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Rusko: Sorokin - A. Mironov, Ljubuškin, Bereglazov, Aljajev, Ignatovič, Pajgin, Gavrikov, Ožiganov - Sjomin, Prochorkin, N. Gusev - Bučněvič, Galuzin, Golyšev - Karpov, Šalunov, Šumakov - Tělegin, Svetlakov, Ljubimov. Trenéři: Oleg Znarok, Igor Nikitin a Harijs Vitolinš.

Češi nastoupili oproti čtvrtečnímu duelu v Třinci (3:2 po samostatných nájezdech) bez útočníka Gulaše, jehož místo v první formaci zaujal Kašpar vedle Jana Kováře a Krenželoka. Nově se zařadil do sestavy Jan Hruška, který hrál ve čtvrtém útoku s Přibylem a Buchtelem.

V Ostravě začali lépe Rusové, které poslal v 15. minutě do vedení Ljubinov. Ten dotlačil do sítě nahozený kotouč od modré čáry. Navíc do druhé části vstoupili domácí faulem Roberta Kousala, který dostal za svůj hit - označený za útok na oblast hlavy a krku - pětiminutový trest.

Dlouhou přesilovku alé hosté využili pouze jednou, když se v 27. minutě prosadil samostatnou akcí Alexander Sjomin, a hosté vedli už 2:0. Češi se ale nevzdali a o osm minut později snížil po krásné kombinaci a tvrdé střele z první z mezikruží Tomáš Kundrátek.

Naopak, v 53. minutě šli hosté opět do vedení, když se po připrávce Ljubinova zpoza české branky trefil Telegin. Tři minuty před koncem rozhodl o výhře Rusů dorážkou Gusev. Ten nadvakrát dorazil za Furcha kotouč, který ten předtím skvěle vypíchl při samostatném úniku Sjominovi.

Ve 43. minutě navíc vyrovnal Jan Buchtele, který si najel na přihrávku Krenželoka zpoza branky a krátkou kličkou do backhandu překonal Sorokina. V tu chvíli hnala zaplněná aréna domácí za velkolepým obratem. K němu ale nedošlo.

Hokejové utkání seriálu Euro Hockey Tour: ČR - Rusko, 13. února v Ostravě....

Skončila tak dlouhá vítězná série Vůjtkovy party se sbornou, kterou ve čtvrtek výhrou 3:2 po samostatných nájezdech natáhla na pět zápasů. Šestý zářez v řadě už ale před vyprodanou ostravskou arénou Češi nepřidali.

Utkání Euro Hockey Tour - Stockholm

Švédsko - Finsko 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Thuresson (Sundström), 17. Zackrisson (Norman), 22. Zackrisson (Forsling), 41. Heed (Burström) - 32. Nättinen (I. Filppula), 35. Aho (Kalteva, I. Filppula). Rozhodčí: Gofman, Olenin (oba Rus.) - Dahmén, Malmqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. Diváci: 8094.

Švédsko: Fasth - Englund, Fantenberg, Nygren, Junland, Heed, Burström, Forsling - Danielsson, Lundqvist, Sörensen - Petersson, Wallmark, Axelsson - Thuresson, Sundström, Klasen - Norman, Zackrisson, Lundberg - Persson. Trenér: Pär Marts.

Finsko: Metsola - Kivistö, Mäenpää, Jalvanti, Elorinne, Kalteva, Melart, Järvinen, Mäntylä - Louhivaara, Lindgren, Pesonen - Osala, Sallinen, Kiiskinen - Aho, Niemi, Laine - Lehkonen, Nättinen, I. Filppula. Trenér: Kari Jalonen.