Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Druhé kolo, druhý trest pro rozhodčí. Dukle vzali penaltu na Slavii

12:24
Fotbalisté Dukly měli v pátečním malém pražském derby proti Slavii zahrávat penaltu. Uvedla to předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková. Hlavní rozhodčí duelu Pavel Franěk proto má dočasně pozastavenou delegaci.

Jaromír Zmrhal ze Slavie (vlevo) a José Antonio Romera z Dukly foto: ČTK

"Při utkání Slavia - Dukla mělo dojít k nařízení pokutového kopu. Slávistický obránce Smejkal se v souboji s hostujícím Pospěchem jednoznačně provinil držením za dres. Rozhodčí Franěk tak v této situaci pochybil," zdůraznila Damková.

Slávistický stoper, který v Edenu hostuje z Mladé Boleslavi, se zákroku dopustil za bezbrankového stavu v 11. minutě. Jeho tým dal následně ještě před přestávkou dva góly a ligový zápas nakonec vyhrál 2:1.

Chybovali i v Ostravě

Komise rozhodčích o dalším postupu ohledně sudího Fraňka rozhodne ve čtvrtek 6. března na svém pravidelném zasedání. Na něm bude hodnotit výkony všech rozhodčích v úvodních dvou jarních kolech.

Dostane se tak i na situaci ze zápasu Ostrava - Plzeň. V něm rozhodčí chybně neuznali gól Ostravy, když neviděli míč za brankovou čárou. Hlavní sudí Tomáš Kocourek i jeho asistent Patrik Filípek také měli pozastavenou delegaci a tento víkend se na prvoligových stadionech neobjevili.