Drogbův stý gól v lize zajistil Chelsea tři body

18:27aktualizováno  20:44
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea i s brankářem Petrem Čechem zdolali v prvním ligovém zápase prozatímního kouče Roberta Di Mattea 1:0 Stoke. Do sítě soupeře, který hrál více než hodinu v oslabení, se trefil jen Didier Drogba, který zaznamenal svůj 100. gól v Premier League.

Chelsea (Drogba) foto: Reuters

Bývalý asistent odvolaného kouče Andrého Villase-Boase Di Matteo udělal v sestavě několik změn. Nejvýraznější bylo zařazení uzdraveného kapitána Johna Terryho, který po operaci kolena hrál poprvé od konce ledna. "Blues" nahrálo i vyloučení Ricarda Fullera po zbytečném dupnutí na Branislava Ivanoviče už ve 25. minutě.

PL - 18. kolo

Bolton - QPR 2:1 (37. Pratley, 86. Klasnič - 48. Cissé), Aston Villa - Fulham 1:0 (90.+3 Weimann), Chelsea - Stoke 1:0 (68. Drogba), Sunderland - Liverpool 1:0 (56. Bendtner), Wolverhampton - Blackburn 0:2 (43. a 69. Hoilett), Everton - Tottenham 1:0 (22. Jelavič).

Přesto mohla brankáře Čecha vedle čistého konta potěšit jen jediná ze střel jeho spoluhráčů. Třiatřicetiletý útočník Drogba po 99. ligové brance čekal na jubilejní zásah jen 14 dní. V 68. minutě převzal za obranou výborný pas Juana Maty a před úspěšnou střelou stačil ještě udělat kličku brankáři.

Liverpool potřetí v řadě prohrál, porážka 0:1 v Sunderlandu je však po těsných prohrách s Manchesterem United a Arsenalem nejcitelnější. Domácí se zásluhou gólu Nicklase Bendtnera v tabulce dotáhli už jen na dva body za sedmý Liverpool.

Zápas mezi Boltonem a Queens Park Rangers znovu přidal argumenty zastáncům zavedení techniky hlídající brankovou čáru do fotbalu. Brankář Wanderers Ádám Bogdán zastavil za stavu 0:0 hlavičku Clinta Hilla až za čarou, hlavní rozhodčí nicméně na radu asistenta gól neuznal. I tento moment domácím nahrál k posunu mimo sestupové příčky, protože poté zvítězili 2:1.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Anglická Fotbalová asociace vyjádřila na svém webu ještě v průběhu zápasu podporu projektu Komise pravidel fotbalu IFAB, která před týdnem zavedení technologie schválila. Systém má být z několika variant vybrán v červenci.

"Chceme znovu vyjádřit silný zájem o zavedení tohoto systému v co nejbližší době," stojí v prohlášení asociace.

Tottenham dlouho držel kontakt s dvojicí manchesterských klubů na vrcholu tabulky, po dnešní třetí porážce v řadě se ho už ale bude týkat spíš boj o třetí místo. Na hřišti Evertonu svěřenci Harryho Redknappa neskórovali, ve 22. minutě naopak neuhlídali střelce jediné branky zápasu Nikicu Jelaviče.