Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Dostat od Slavie šest gólů? To je šílené. To si pak nezasloužíme postoupit, říká Vaclík

11:05
PRAHA - Stalo se mu to nejhorší, co může ve fotbale zažít. Inkasoval vítězný gól v poslední minutě, navíc v prodloužení a jeho tým tak přišel o postup. A ještě k tomu musel Tomáš Vaclík poslouchat kvůli své sparťanské minulosti nadávky ze strany fanoušků Slavie, kteří po výhře 4:3 v prodloužení slaví senzační postup do čtvrtfinále Evropské ligy na úkor jeho Sevilly.

Zklamaný Tomáš Vaclík. foto: ČTK/AP

Byl to šílený konec, na který nezapomeneme několik let. Můžeme si za vyřazení sami, řekl kouč Sevilly

„Nadávky od fanoušků? Něco podobného jsem očekával. Už se Spartou jsem si tady prožil své, to k tomu zkrátka patří. Ale to je jedno, dopadlo to pro nás hrozně blbě, je to velká škoda takhle vypadnout,“ řekl novinářům po zápase český reprezentační gólman.

Tomáši, ve dvojzápase proti Slavii se o vás jako o jediném českém zástupci v dresu soupeře hodně mluvilo. Jaké to je dostat od ní šest gólů a vypadnout takovým krutým způsobem?
Kdybych měl trochu štěstí, možná s tím něco udělám, ale to už teď nemá cenu řešit.

Kde se rodil její postup? Zdá se, že se rozhodlo už v Seville?
Bohužel se potvrdilo, co jsem říkal už před celým dvojzápasem, že klíčem k postupu bude utkání doma. Vyvinulo se to tak, že Slavii výsledek dva dva skvěle nahrál, zatímco my jsme to nezvládli. Sice jsme jim dohromady vstřelili pět gólů, ale dostali jsme šest, což je obrovské číslo.

Radost hráčů Slavie z prvního gólu, na snímku Alex Král a Lukáš Masopust.

Zaskočili vás něčím slávisté?
Nemyslím si, že by nás snad Slavia něčím překvapila. Víceméně hrála, co jsme od ní očekávali, před odvetou jsme tušili, že si budou chtít pomoct standardkou - a hned z té první jsme dostali gól.

Co jste si říkal, když jste v prodloužení dali gól na 3:2?
Byli jsme o dva góly vepředu, ale stejně jsme náskok ztratili, co k tomu říct. Po dvojzápase, který jsme měli zvládnout a měli jsme z něj postoupit, jedeme domů akorát zklamaní.

Nebylo to i tím, že vás Slavia ve druhém prodloužení prakticky nepustila z vaší poloviny?
Je pravda, že jsme snad ani pořádně neměli balon. Hodně to ovlivnil Mickův (Van Burenův) gól na tři tři. Pak Slavia poslala na hrot i Frydrycha, hrála dlouhé balony, což jsme s nimi sice dokázali nějak uskákat. Jenže po té standardce a situaci, ze které nám vstřelili čtvrtou branku, už bylo jasné, že to nezvládneme.

Radost brankáře Slávie Ondřeje Koláře z proměněné penalty.
Milan Škoda a jeho radost z branky - foto archiv.

Co vyřazení pro Sevillu znamená?
Celý rok 2019 se pro nás vyvíjí úplně šíleně. Dostáváme spoustu šílených, nesmyslných gólů, nevítězíme a venku téměř všechno prohráváme. Od začátku ledna se to na nás přilepilo a nemůžeme se z toho dostat. Mysleli jsme si, že nás nakopne dvojzápas s Laziem, nebo když jsme v lize dali pět gólů Levante a San Sebastianu.

A nic.
Jsme šestí v lize a naším cílem je skončit do čtvrtého místa, abychom se v příští sezoně dostali do Ligy mistrů.

O Champions League sní i tady na Slavii, ale kam může podle vás tenhle tým dokráčet v Evropě letos?
Naše vzájemné zápasy ukázaly, že stát se může všechno. Slavia se bude jistě proti každému soupeři prezentovat stejným způsobem jako proti nám a pokud se na její stranu opět přikloní štěstí, může potrápit i další silné týmy.