Labilní Dortmund. V Lize mistrů nemá konkurenci, doma je na sestup

17:53
DORTMUND - Liga mistrů: tři zápasy, tři výhry a skóre 9:0. Bundesliga: devět zápasů, šest proher a jediný bod náskoku od 16. příčky v tabulce, která nutí hájit prvoligovou příslušnost v baráži (poslední dva týmy sestupují automaticky). Fotbalisté Dortmundu znovu potvrdili, že v domácí lize jsou oproti soubojům s evropskými velkokluby jako vyměnění.

Fotbalisté Dortmundu inkasují další z gólů v domácí lize. foto: Reuters

Pošesté z dosavadních devíti utkání v německé lize přišli o všechny body. Po domácí porážce 0:1 s Hannoverem patří jednomu z favoritů soutěže až patnáctá příčka bod nad sestupovým pásmem.

Dortmund ve středu rozstřílel v Lize mistrů 4:0 Galatasaray a v evropské soutěži si se skóre 9:0 drží po třech duelech stoprocentní bilanci, v lize ale navázal na bídnou formu. Stejně jako naposledy na svém stadionu proti Hamburku dnes neskóroval a po brance Hirošiho Kijotakeho posedmé v ročníku ztratil body.

Hloušek byl u devítigólové přestřelky

Stuttgart minulý týden stáhl tříbrankové manko v Leverkuksenu a remizoval 3:3 a dnes zažil ještě větší přestřelku. Ve Frankfurtu vedl po 51 minutách 3:1, avšak Eintracht během čtvrt hodiny otočil na 4:3.

VfB v poslední desetiminutovce, kdy byl v jeho dresu na hřišti už i záložník Adam Hloušek, skóre zvrátil na svou stranu na konečných 5:4. Útočník Frankfurtu Václav Kadlec sledoval porážku svého týmu jen z lavičky.

Darida s Krmašem stále čekají na první výhru

Na vítězství nadále čeká předposlední Freiburg, v jehož sestavě dnes nechyběli na hřišti záložník Vladimír Darida a stoper Pavel Krmaš. Právě český obránce v desáté minutě fauloval Ragnara Klavana a z nařízené penalty skóroval Paul Verhaegh. Na konečných 2:0 zvýšil Halil Altintop.

Brankář Hamburku Jaroslav Drobný proti svému předchozímu týmu Herthě Berlín přišel o čisté konto v 59. minutě, kdy si ho chytře položil a přehodil Anis Ben-Hatira. Tuniský útočník pak ještě v 85. minutě uzavřel skóre na 3:0, druhý gól Herthy dal John Heitinga.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

• Augsburg - Freiburg 2:0 (11. Verhaegh z pen., 66. Altintop)
  • Dortmund - Hannover 0:1 (61. Kijotake)
  • Eintracht Frankfurt - Stuttgart 4:5 (21. a 65. Madlung, 57. Meier, 61. Aigner - 34. a 36. Harnik, 51. a 84. Gentner, 82. Werner)
  • Hertha Berlín - Hamburk 3:0 (59. a 85. Ben Hatira, 65. Heitinga), Hoffenheim - Paderborn 1:0 (73. Volland)