Dortmund zakončil podzim výhrou nad Hoffenheimem

18:21aktualizováno  19:51
BERLÍN - Fotbalisté Dortmundu zakončili podzimní část německé ligy výhrou 3:1 nad Hoffenheimem. V tabulce třetí obhájce titulu stáhl náskok vedoucího Bayernu Mnichov na dvanáct bodů. Borussia začala na hřišti Hoffenheimu lépe a v 26. minutě ji poslal do vedení Götze.

Fotbalisté Dortmundu Mario Götze (vpravo) a Moritz Leitner foto: Reuters

Domácí sice už za devět minut odpověděli zásahem Schipplocka, ale druhá půle patřila Dortmundu. V 58. minutě hostům vrátil vedení Grosskreutz a osm minut po něm pojistil výhru Lewandowski. Vestfálský celek přerušil třízápasovou šňůru bez vítězství a udržel třetí pozici o skóre před Frankfurtem. Šestnáctý Hoffenheim naopak prohrál pošesté za sebou.

V druhém nedělním zápase Brémy zachránily díky Petersenově brance z 88. minuty domácí remízu 1:1 s Norimberkem. Ten poslal do vedení v 82. minutě Gebhart. Celých devadesát minut odehrál v obraně Werderu reprezentant Theodor Gebre Selassie, útočník hostujícího týmu Tomáš Pekhart zůstal pouze na lavičce. Brémy, které měly před sezonou pohárové ambice, naplno bodovaly v jediném z posledních pěti duelů a přezimují na dvanáctém místě, Norimberk je ještě o dvě pozice horší.

Výsledky 17. kola bundesligy

Hoffenheim - Dortmund 1:3 (35. Schipplock - 26. Götze, 58. Grosskreutz, 66. Lewandowski)

Brémy - Norimberk 1:1 (88. Petersen - 82. Gebhart)