Dortmund prohrál s Bayernem a triumf v Německém poháru neobhájí

22:41
MNICHOV - Fotbalisté Borussie Dortmund triumf v Německém poháru neobhájí. Ve čtvrtfinále prohráli na hřišti Bayernu Mnichov po brance Arjena Robbena 0:1 a v soutěži končí. V druhém utkání zdolal Stuttgart druholigovou Bochum 2:0. Bayern potvrdil suverénní nadvládu z ligové soutěže, kde má na obhájce titulu Dortmund po 23 kolech náskok sedmnácti bodů.

Fotbalista Bayernu Mnichov Arjen Robben foto: Reuters

Borussii překazil obhajobu zisku poháru a hlavně vrátil drtivou porážku 2:5 z finále posledního ročníku. O jedinou branku utkání se v Allianz Areně postaral nizozemský záložník Arjen Robben, který tři minuty před přestávkou poslal na branku Romana Weidenfellera nechytatelnou technickou střelu z hranice pokutového území. Mnichovští jsou v poháru nejúspěšnějším klubem, mohou ho vyhrát už pošestnácté.

Stuttgart v dalším čtvrtfinále porazil Bochum a zajistil, že semifinále bude jen záležitostí týmů z nejvyšší soutěže. V úterý si ho zajistily Wolfsburg a Freiburg. Druholigového soka načal šťastně odraženou střelou Christian Gentner v 18. minutě. Čekání na gól trvající už od prosince pak devět minut před závěrečným hvizdem ukončil útočník Vedad Ibiševič, který se trefil i proti všem předchozím soupeřům v poháru. Přiblížil tak Stuttgart k prvnímu zisku této trofeje od roku 1997.