Dortmund porazil Norimberk, Pekhart byl blízko gólu

22:35
DORTMUND - Fotbalisté Dortmundu vyhráli i druhý jarní zápas a po vítězství 3:0 nad Norimberkem se posunuli o skóre na druhé místo tabulky před Leverkusen. Mistrovská Borussia navázala na týden staré vítězství 5:0 nad Brémami a v druhé části bundesligové sezony ještě neinkasovala.

Český fotbalista Norimberku Tomáš Pekhart (vpravo) a Ilkay Gündogan z Borussie Dortmund foto: Reuters

O čisté konto mohl Dortmund v předehrávce 19. kola připravit český útočník Tomáš Pekhart, ale jeho hlavičku po čtvrthodině hry ve vyložené šanci reflexivně zlikvidoval domácí gólman Roman Weidenfeller. Chvíli nato se prosadila favorizovaná Borussia. Polský reprezentant Jakub Blaszczykowski nejprve v 18. minutě proměnil pokutový kop a tři minuty nato zvýšil na 2:0.

Vítězství mistra zpečetil krátce před koncem další Polák Robert Lewandowski. Dortmund po dnešku ztrácí devět bodů na suverénní Bayern Mnichov, nicméně lídr má stejně jako těsně třetí Leverkusen zápas k dobru. Norimberk zůstal patnáctý.