Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Skončil devátý, ale dostane olympijskou medaili. Šest vzpěračů před ním dopovalo

13:06
LONDÝN/PRAHA - Polský vzpěrač Tomasz Zieliňski, který byl kvůli dopingovému nálezu vyloučen z olympijských her v Riu de Janeiro a hrozí mu čtyřletý zákaz startu, by mohl dostat bronzovou medaili z OH 2012. V Londýně sice skončil v kategorii do 94 kg až devátý, avšak zpětné testování odhalilo doping u šesti vzpěračů, kteří skončili před ním.

Pětadvacetiletý Zieliňski, který měl před startem v Riu stejně jako jeho bratr Adrian pozitivní test na anabolický steroid nandrolon, zaostal v Londýně za stupni vítězů o 22 kilogramů. Zpětné testování však odhalilo doping u prvních čtyř vzpěračů, zakázané látky měli v těle i závodníci na šestém a sedmém místě.

Jedenáct olympijských medailistů ve vzpírání z Pekingu dopovalo. Včetně Číňanů

Zlato by mělo připadnout původně pátému Íránci Sajjedu Mohammadpúrkarkarakovi, stříbro dostane Korejec Kim Min-če, jenž skončil osmý. Výsledky budou oficiálně oznámeny až po dokončení celého procesu.

Zpětné testování vzorků z her v Londýně a Pekingu dosud odhalilo doping u 47 vzpěračů. Nejvíce - deset - jich je z Kazachstánu, tři a více případů, které znamenají roční zákaz startu na mezinárodních soutěžích pro celou zemi, mají i Rusko, Bělorusko, Ázerbájdžán, Turecko, Arménie, Ukrajina, Čína a Moldavsko.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...