Sparta hladce přehrála Vítkovice, vyhrál i Chomutov. Boleslav je třetí

20:08
PRAHA - Hokejová extraliga měla ve středu na programu tři duely 29. kola, v nichž se radovaly všechny domácí týmy. Sparta si poradila s Vítkovicemi, Chomutov přehrál Pardubice a vyhrála i Mladá Boleslav, která před vlastními fanoušky zdolala Olomouc.

Zleva útočník Sparty Martin Procházka a obránce Vítkovic Tomáš Pastor. foto: ČTK

Sparta si připsala hladký triumf, nad sokem měla už od úvodních minut převahu a nakonec zvítězila přesvědčivě 5:0. Góly vítězů obstarali Hrbas, Dragoun, Přibyl, Miroslav a Kumstát, gólman Pöpperle vychytal podruhé v sezoně čisté konto. Pražané doma porazili Vítkovice popáté a sebou.

O něco více práce měl Chomutov, jenž proti Pardubicím jako první inkasoval. Pak už se ale vlnila jenom hostující síť a Piráti vyhráli druhé utkání v řadě. V tabulce tak poskočili na páté místo.

Skvělou domácí formu potvrdila Mladá Boleslav, která za 23 minut hry dala Olomouci tři góly a pak už si náskok zkušeně hlídala. Středočeši jsou v tabulce třetí, lepší je jen Hradec Králové a vedoucí Liberec.

29. kolo hokejové extraligy

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Hrbas (Mikuš, Pech), 15. Dragoun z trestného střílení, 37. Přibyl (Forman, Buchtele), 50. Forman (Přibyl, Polášek), 60. Kumstát (Pech, M. Procházka). Rozhodčí: Pešina, Horák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6140.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Rutta (Vondrka, V. Růžička ml.), 28. Ölvecký (Sklenář), 37. V. Růžička ml. (Červenka, Vondrka), 41. Pospíšil (Harant) - 3. Gregorc (Kolář, Kaut). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk - Ondráček, Hynek. Vyloučení: 7:5, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5167.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávka: 5. Pacovský (Jarůšek), 21. Hyka, 24. Klimenta z trestného střílení. Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4115.