Dlouho trápení, pak Teplice v zápase s outsiderem spasil Bratanovič

22:14
TEPLICE - Fotbalisté Teplic si udrželi naděje v boji o pohárové příčky. Ve 23. kole jim k tomu pomohla šťastná výhra 1:0 nad Příbramí, o které rozhodla branka střídajícího Bratanoviče v 84. minutě. Hosté nastřelili tyč i břevno, nakonec ale odjeli bez bodu a na pásmo sestupu mají jen čtyřbodový náskok.

Teplický Klimpl uniká obraně Příbrami foto: MAFRA - Karel Pešek

Tepličtí nešli do zápasu v komfortní situaci. Po třech zápasech bez výhry se jim začala vzdalovat třetí příčka, sestava jim prořídla zraněními i karetními tresty a úvod zápasu s Příbramí přidal další potíž. Radikální fanoušci se nesmířili s návratem útočníka Martina Fenina - navrátilce nejdřív uráželi a na většinu prvního poločasu dokonce odešli z ochozů.

Vyprázdněný sektor pro domácí ale mohl mít i jiný důvod - Teplickým se do té doby vůbec nevedlo. Nedokázali se proti zatažené Příbrami prosadit a sami ji pouštěli do šancí. Brankář Grigar musel během prvních sedmi minut zlikvidovat jak záludný centr Jugase, který padal pod břevno, tak i tutovku Krbečka, který se objevil ve vápně úplně sám. Parádní desetiminutovku hostů završil Tarczal, který na levé straně vápna obral o míč stopera Klimpla, jenže po jeho přiťuknutí pálil Řezníček těsně vedle.

Pak už začali hrát domácí, ale v přeplněném vápně se dostávali do šancí jen obtížně. Aspoň kousek prostoru dostal ve 25. minutě Vachoušek, jenže jeho střelu zlikvidoval brankář Hruška.

Příbrami se začátky poločasů dařily. I v tom druhém dostala domácí pod tlak a byla blízko i ke gólu: v 56. minutě se dostal Řezníček ke střele, která zřejmě s přispěním teče Jablonského doskákala až na tyč. Pro stopera domácích by to býval druhý vlastní gól během jediného týdne.

Teprve potom se domácí trochu probrali a začali se tlačit dopředu. Po rychlém pasu zprava byl blízko gólu Litsingi, který ve skluzu pálil těsně mimo, v 65. minutě pak prošel obranou ze strany Nivaldo a jen výborný zákrok Hrušky zastavil míč na cestě do sítě. Pak už se ale snaha domácích změnila zase v křeč a v posledních dvaceti minutách byla Příbram nebezpečnější i fotbalovější.

Když navíc v 84. minutě poslal Pilík přímý kop ze 30 metrů do břevna, zdálo se, že domácí budou rádi i za remízu, jenže za půl minuty bylo všechno jinak. Dlouhý nákop propadl až k Bratanovičovi, který utekl stoperům a prostřelil i Hrušku. Šťastnou výhru už potom domácí uhlídali a před víkendovým programem se přiblížili k třetí Mladé Boleslavi na jediný bod.

23. kolo první fotbalové ligy:

Teplice - Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 84. Bratanovič. Rozhodčí: Paták - Blažej, Mokrusch. ŽK: Litsingi, Vondrášek - Zápotočný, Zeman. Diváci: 3920.