Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Djokovič vstal z mrtvých. Berdych prohrál i podruhé

Davis Cup

13:28aktualizováno  17:55
BĚLEHRAD - Tomáš Berdych nezvládl zápas s Djokovičem, v němž prohrál ve čtyřech setech 3:1. Srbský tenista s postupem času zlepšoval svůj výkon a nedovolil Berdychovi semifinále rozhodnout. O postupujícím tak rozhodne poslední utkání Tipsarevič - Štěpánek.

Davis Cup (Novak Djokovič a Tomáš Berdych). foto: Reuters

Rodák z Valašského Meziříčí nevázal na vítězný debl se Štěpánkem. Víc než zisk prvního setu mu zlepšující se Djokovič nedovolil.

Davis Cup (Tomáš Berdych).

Zlomovým se možná ukázal dost možná taktický tah Djokoviče, který se za stavu 3:2 a 0:15 nechal ošetřovat. Berdycha jako by tím vyvedl z tempa. Světová dvojka se na kurt vrátila a dokonce si poprvé v zápase vypracovala první brejkbol, ten ale Berdych odvrátil parádním servisem a nakonec game získal ve svůj prospěch. Podobný scénář se opakoval i při dalším servisu, ale tentokrát se již český tenista neubránil a poprvé v duelu získal Djokojič jeho podání. A set už si nenechal vzít.

Davis Cup (Novak Djokovič).

Třetí sada se Tomáši Berdychovi vymkla kontrole. Nejlepší Čech se špatně pohyboval a kupil nevynucené chyby ze základní čáry. Naopak Djokovič se začal přibližovat svému optimálnímu výkonu. Navíc Berdychovi ukradl tři brejkboly a otočil zápas ve svůj prospěch.

V dalším setu se Tomáš Berdych zlepšil a s Djokovičem držel krok až do stavu 4:4. Pak Berdych prohrál poněkolikáté svůj servis a Srb už si s přehledem zápas pohlídal. Vyrovnal stav série mezi Srbskem a Českou republikou na 2:2.

O dalším finalistovi tak rozhodne duel mezi Tipsarevičem a Štěpánkem. Vítězný tým se ve finále Davis Cupu utká s Francií, která v dalším semifinále přejela Argentinu.

Djokovič - Berdych 3:1 (4:6, 6:3, 6:2, 6:4)