Divoká sobota: Plzeň - Liberec 2:2, Ostrava - Teplice 3:4

18:13aktualizováno  19:26
PRAHA - V sobotním pokračování prvního kola nejvyšší fotbalové soutěže nabídlo fanouškům tři souboje. Od 17:00 začal souboj Baníku Ostrava s Teplicemi, o půl hodiny později měl výkop zápas ve Struncových sadech, kde obhájce titulu z Plzně přivítal Liberec. Od 19:00 pak začlo měření sil mezi Slováckem a Příbramí. A diváci v hledištích všech tří duelů se rozhodně nenudili.

Plzeň - Liberec (Bičík inkasuje). foto: ČTK

BANÍK 3:4 TEPLICE

Ostrava - Teplice (domácí brankář Krbeček).
Ostravskému celku se v přípravě příliš nedařilo, v generálce dokonce padl s Třincem a hráče si pozvali na kobereček samotní fanoušci, jako kdyby to ale hráčům Baníku pomohlo.... Již v 6. minutě otevřel skóre na Bazalech Ferenčík. Jenže hosté přišli s rychlou odpovědí a Stožičký po třech minutách srovnal.

Baníkovci se nevzdali a v necelých dvacet minut později zvyšoval po faulu na Šenkeříka z penalty Kraut již na 3:1, když se v 11. minutě trefil také tvrdou bombou k tyči Hušbauer. Ani tím ale nebyl gólový účet prvního poločasu naplněn. Po dvou zmatcích v pokutovém území Baníku se trefili v závěru první půle Stožický s Vachouškem a bylo srovnáno.

Ostrava - Teplice (domácí radost).

Že pravidelné čtyřbrankové příděly v přípravě svěřenců Karola Marka potvrdil úvod druhé půle a čtvrtý gól hostí z hlavy kapitána Lukáše, který se prosadil po rohovém kopu. Hra se poté zklidnila a necelých pět tisícovek diváků po gólových hodech na další velkou akci čekali až do závěru.

1. kolo první fotbalové ligy

Baník Ostrava - FK Teplice 3:4 (3:3)
Branky: 6. Ferenčík, 11. Hušbauer, 27. Kraut z pen. - 9. a 38. Stožický, 42. Vachoušek, 51. Lukáš. Rozhodčí: Královec - Vysloužil, Kocián. ŽK: Matula (Teplice). Diváci: 4458.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:2 (2:1)
Branky: 16. Rajtoral, 33. Bystroň - 25. Breznaník, 47. Štajner. Rozhodčí: Zelinka - Chytil, Pelikán. ŽK: Horváth, Čišovský - Vácha, Nezmar. ČK: 86. Čišovský. Diváci: 3740.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:3 (0:0)
Branky: 69. Hlúpik, 90+3. z pen. Došek - 64. Koukal, 72. Wágner, 81. Krejčí. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. ŽK: Volešák, Kordula - Hejda, Ricka. Diváci: 4823.

V 84. minutě vysunul Šenkeřík do šance Řezníka, ten ale pobídkou na vyrovnání pohrdl střelou vysoko nad Grigarovu branku. Další příležitosti již dobře hrající Tepličtí svému soupeři nepovolili a tak se po divokém výsledku 4:3 mohou radovat z první výhry pod vedením staronového kouče Petra Rady.

PLZEŇ 2:2 LIBEREC

Velice slušné ligové parametry nabídnul také souboj v Plzni, kde se obhájci titulu postavil Liberec. A duel dvou generálů-šikulů Horváth vs. Štajner začal lépe pro druhého jmenovaného, když byl po rohovém kopu blízko první brance Dočkal. Jenže se "nedočkal" brankové radosti a tak udeřilo na druhé straně.

Odražený míč po závaru v pokutovém území vrátil přesně do šibenice Grigarovy branky Rajtoral. I poté byli Liberečtí domácím nebezpečným soupeřem a když dvě varování od Breznaníka nevzali Vrbovi svěřenci vážně, slovenský záložník hlavou ve 26. minutě vyrovnal.

Vyrovnaný stav vydržel pouze sedm minut - to Rajtoval zatáhl míč po pravé straně a jeho ne zcela povedený centr poslal Bystroň efektivně do branky - 2:1. Hned vzápětí měli Severočeši šanci na vyrovnání, dočkali se jej ale až v úvodu druhé půle. Breznaník ve 47. minutě střihnul na hranici velkého vápna parádně nůžkami, Daněk vyrazil míč jen před sebe a Štajner ho poslal s přehledem do sítě - 2:2.

Plzeň - Liberec (Rajtoral s Čišovským slaví).

I poté necelý čtyři tisícovky fanoušků viděli pohledný kombinační fotbal, defenzivy obou celků ale útočníky do dalších vážnějších gólových šancí nepouštěli. Až v závěru dvakrát vystrašil Bičíka Ďuriš a na druhé straně Daňka duo Dočkal-Štajner. Ani jeden okamžik ale brankou neskončil a nic na tom nezměnila ani krátka přesilovka hostí, když v 85. minutě zamířil pod sprchy po druhé žluté kartě domácí stoper Marián Čišovský.

Plzeň tak stejně jako před rokem odstartovala ligu remízou 2:2. Svěřenci kouče Vrby tak poprvé v nové sezoně nevyhráli - v předchozích třech týdnech získali domácí Superpohár a třikrát zvítězili v předkolech Ligy mistrů. A právě souboj v milionářské soutěži nyní čeká na Západočechy, když za 3 dny přivítají doma v odvetě 3. předkola norský Rosenborg Trondheim.