Divoká přestřelka. Manchester United přišel i přes velký obrat o výhru v poslední minutě

Fotbalisté Sheffieldu United slaví remízu proti Mancehsteru United. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United remizovali v anglické lize v Sheffieldu po hektické přestřelce 3:3. Nováček vedl v druhé půli už 2:0, Manchesteru se i díky brankám mladíků podařilo skóre otočit. Tři body si však hosté neodvezli, v nastaveném čase srovnal střídající Oliver McBurnie.
  19:53

Sheffield zúročil aktivitu v 19. minutě, kdy vyraženou střelu Johna Lundstrama z malého vápna doklepl za záda Davida De Gey John Fleck. Manchester vstoupil do druhé půle v tlaku, který však záhy utnul brankou z rychlého kontru útočník „The Blades“ Lys Mousset.

Hosté se zmátořili v 72. minutě, kdy si na sražený centr naběhl devatenáctiletý odchovanec United Brandon Williams a propálil hradbu těl ve vápně. O pět minut později už bylo vyrovnáno, na spoluhráče navázal ještě o rok mladší Mason Greenwood, jenž dopravil do branky centr Marcuse Rashforda. Poprvé od roku 2005 se tak za „Rudé ďábly“ trefili v zápase Premier League dva teenageři.

Obrat dokonal už po dvou minutách právě Rashford, který se prosadil po zpětné přihrávce Daniela Jamese. Manchester si však ani tentokrát dvě ligové výhry po sobě v tomto ročníku nepřipsal. V 91. minutě se v závaru v pokutovém území nejlépe zorientoval McBurnie, který dvacet minut předtím vystřídal zraněného střelce druhé branky Mousseta, a uzavřel gólově bohaté utkání.