Diskuze

Sbohem finálový sne. Berdych zvládl první set, pak Murraymu nestačil

Náramně rozjetý tenista Tomáš Berdych v semifinále Australian Open narazil. Převážně v bílém oblečený Berdych podlehl černě oděnému Andymu Murraymu 7:6, 0:6, 3:6, 5:7. Brit počtvrté v Melbourne postoupil do finále. V neděli se v něm střetne s vítězem zítřejšího utkání posledních dvou melbournských šampionů Djokovič - Wawrinka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IP

I. Pokorný

29. 1. 2015 13:15
Nevím

fandil jsem mu, ale tenhle člověk asi nehraje proto, aby vyhrával... drive, vůle, se nedá natrénovat, myslím, že Tomáš je prostě tento typ a bude dále končit v semifinále, může si alespoň říct, že hrál ve své kariéře s nejlepšími a někdy je i porazil.

0 0
možnosti
JK
Re: Nevím

Hlava, hlava. Ale to se dá změnit, jen si to musí přiznat a rychle si sehnat nějakého opravdu dobrého sportovního psychologa.  Všimněme si, že když o nic nejde, Tom ten drive v očích má. Překvapivě si ho udržel i v předchozí sérii zápasů, dokud vyhrával a neztratil ani set. Jakmile jeden set prohrál, psychika se vrátila tam, kde byla předchézích 4-5 let.

Vzpomeňme si ale, že Murray měl ještě před 4 roky přesně stejný problém, teď je to pryč, že už by tomu člověk ani nevěřil.

0 0
možnosti
JK
Starý TNB je zpět

Dva měsíce jsme vídali úplně nového Tomáše Berdycha, plného energie, chuti, odhodlání. Vydrželo mu to do poloviny druhého setu tohoto zápasu. teď už je to zase starý Tomáš Berdych, jak jsme ho znávali hlavně loni. Ale ještě není konec. (Právě ze ztratil podáí i ve 3. setu - ze 40:0 na ztrátu podání!)

0 0
možnosti
JK
Starý TB je zpět

1. Oprava: samozřejmě TB, ne TNB

2. Zpětně viděno, ani v tom prvním setu to nebyl tak úplně ten nový TB z předchozích utkání AO a z některých utkání exhibiční ligy družstev. V jeho očích nebyla ta směs koncentrace, odhodlání a zápalu-chuti, ale byla tam stará směs koncentrace a strachu nebo zoufalství, která se čím dál častěji měnila ve směs otrávení a rezignace.

Stratég, který s ním připravuje taktiku zápasů, mu pomohl. (I když tady to bylo vidět jen v prvním setu, pak se Tom stále častěji nechával strhnout do Murrayho pomalého pinkání přesto, že pro něho ve všech případech až na jednu výjimku skončilo špatně.) Nutně ale potřebuje ještě psychologa. Hned.