Diskuze

Před branami finále. Češi prohráli se Švédskem 5:2

Zlaté medaile v nedohlednu. Čeští hokejisté prohráli v semifinále s výběrem Švédska 5:2. Hokejisté Tre Kronur rozhodli o výhře ve třetí třetině, kdy během čtyř minut zvýšili na 4:1. Eliáš vykřesal naději v 55. minutě, ovšem do prázdné branky korunoval postup Švédů Berglund.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JC

J. Cedivoda

15. 5. 2011 14:54
Ono finále se už hrálo

Pokud jde o předvedenou hru mám dojem, že finále už jsme viděli ČR - Kanada. Ten zápas se Švédy hodně ovlivnili rozhodčí. Český tým pokud narazí na mužstvo které hraje tak nečistě jako Švédi a rozhodčí nic nevidí neudrží koncentraci. Myslím že by to rozhodilo jakékoliv mužstvo. Druhá polovina druhé třetiny a třetí třetina tím byly hodně ovlivněny. To "ořezávání" našich hráčů bylo vidět u rozhodčích už po skončení základních skupin. Takže díky za krásné zápasy, ať už to dopadne jakkoliv.

0 0
možnosti
JC

J. Cerny

14. 5. 2011 1:15
Prokoucovany zapas

Svedi byli v druhe puli lepsi. Otazkou je proc. Slysim a ctu porad neco o kondici, o nebrusleni. Chyba interpretace! Ten obraz hry , ktery jsme videli, mu vtiskl nas kouc! Cervenka sice goly nedaval, ale mel prihravky a jeho prace nebyla spatna. Potrestat ho za faul, ktery mel za nasledek gol melo fatalni vliv na tym. Dalsi chyba byla prererazeni Pruchy z utoku, ktery jinak slapal. Vratil se sice zpet, ale to uz bylo pozde, na tymu lezela deka. Hadamcik muze byt dobry teoretik hokeje, stejne tak jako Lener, ale kouc musi mimo hokejove teorie zvladat hrace, jejich nalady, jejich problemy, a v kriticke situace musi umet nejen poradit, ale umet i tym nahecovat. To je to, co umel Hlinka a co umi Ruzicka. S profesory hokeje, kteri nerozumi lidske (lepe receno hracske) dusi nemuzeme dosahnout tech nejvyssich met. Je celkem jasne, ze zadny mancaft neni schopen projit velkym turnajem bez klopytnuti. Na to ale musi kouc reagovat hned a primerene a hlavne tym psychicky podrzet a nabudit. To je daleko vetsi umeni (to se totiz neda naucit jako hokejova teorie, to je dar od Boha), nez hrace kritizovyt za chyby. Nikdo neni bezchybny, ani hraci, ani treneri, ale zasadni rozdil je v tom, ze dobry trener nedela skolacke chyby ve vypjatem zapase, kde jde o vse. Protoze trener musi sice na takovyto zapas pripravit hrace ale predevsim musi pripravit sam sebe - a to Hadamcik, ve vsi ucte k jeho hokejove teorii, nikdy neumel a a si nikdy umet nebude....

0 0
možnosti
LP

L. Puncochar

13. 5. 2011 20:55
To, že by byli Švédi, je nesmysl

V první třetině nebyl velký rozdíl, v prvních 5 minutách druhé třetiny bězelo taky všechno super, ale to vyrovnání bohužel hochy ohromilo. Ani jedna branka nebyla důsledek české unavenosti, byly to individuální chyby, které se ve špatný den stanou i nejslepšímu manšaftu. Dvě branky navíc vůbec neměly být uznané a to vylučování  - minimálně dvakrát nebyl potrestaný Švéd za foul a minimálně jednou byl trest pro Čechy neoprávněný!

Je naopak nespravedlivý ten celý systém - Rusové už dvakrát prohráli, ale mají možnost být mistry světa, Češi mají nejlepší skore, všechny hry, kromně poslední vyhráli a jsou venku - to přece není nic spravedlivého. Podle mně by bylo nejlepší, kdby se až do finále bojovalo o body a dva týmy s nejvíce body by nakonec bojovaly o zlato.

asi tak

svedsko ma uzasnou a kompaktni obranu, nasi zacali ve druhe tretine moc otevirat zadni vratka, tech SWE precisleni tam bylo vicero, dalo se to tedy cekat. rozhodci tomu taky trochu pomohli. Je to hold sport i tak děkuju našemu týmu a těším se na zápas o bronz.

0 0
možnosti
RE

R. Elleder

13. 5. 2011 19:02
Zbytek nam dali rozhodci

Nejdrive nepiskal foul Svedu a pak dal branku, ackoliv mel piskat, protoze delsi dobu nevidel puk a brankar puk posunul do branky kdyz vstaval. Bohuzel se musi rici, ze Svedove chytili lepsi den a hrali dobre, takze jsou pravem finalistou.

0 0
možnosti
FD

F. Drbohlav

13. 5. 2011 19:28
Re: Zbytek nam dali rozhodci

Švédi nechytli lepší den, oni lepší jsou. Jejich tým má věkový průměr necelých 25let. Všem hráčům, co nám dali góly nebylo ani 23 a po fyzické stránce jsou opravdu výše. Obligátní řeči, že jsme najednou přestali bruslit - je přeloženo do češtiny - už jsme na to fyzicky neměli, protože žádný hráč, pokud chce vyhrát, nepřestane z ničeho nic bruslit. Našemu nejmladšímu hráči v poli je 28, ale Pavelec je opravdu borec a nebýt jeho, nebyli jsme ani ve čtvrt finále. To si musíme přiznat, všechny mančafty nás přestříleli. To jestli budeme mít medaili, nebo ne, je teď vedlejší, co nás musí trápit, je t o, že za tuhle skvělou partu starých hráčů nejsou žádní mladí. Voráček, Frolík, Pavelec a možná 2-3 další opravdu nestačí.