25. srpna 2011 16:14 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Disciplinárka hráče Bohemians za korupci nepotrestala

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Bohemians Praha-Mladá Boleslav. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemians Praha-Mladá Boleslav. | foto: ČTK

PRAHA Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) nepotrestala hráče Bohemians Praha Miroslava Obermajera a Davida Zoubka za jejich účast v údajné korupční aféře při předloňském utkání v Olomouci. Komise dnes uzavřela kauzu s tím, že se ani jeden z nich nedopustil žádného disciplinárního provinění.

Obermajer podle svých slov od olomouckého brankáře Petra Drobisze převzal 300.000 korun, což měl být úplatek pro Bohemians, kterým si Sigma údajně chtěla pojistit vítězství v posledním kole ligy a zaručit si tak účast v Evropské lize. Obermajer podle původní dohody ihned předal peníze kapitánovi Bohemians Zoubkovi a ten je vzápětí poskytl šéfovi klubu Karlu Kaprovi, který celou událost nahlásil na policii.

"Dle názoru disciplinární komise oba hráči postupovali správně, neboť pokus o korupci okamžitě oznámili vedení klubu, řídili se jeho pokyny a jak dokazuje písemné potvrzení, předmětnou částku okamžitě předali vedení klubu s tím, že jim bylo přislíbeno, že klub záležitost vyřeší s orgány činnými v trestním řízení," stojí v prohlášení disciplinární komise. "Za to, že se tak nestalo, kauza byla oznámena až po více než půl roce a některé důkazy tak byly zmařeny, nese odpovědnost klub a jeho majitel. Za to byli, jak klub, tak pan Kapr, již dříve potrestáni." Disciplinárka před týdnem ukončila rok a půl táhnoucí se kauzu tím, že potrestala Olomouc pokutou ve výši čtyř milionů korun a odečtem devíti bodů v nejvyšší soutěži. V krajním případě Sigmě hrozilo i vyloučení z ligy.

Trest za korupci vynesen:

Brankář Drobisz má zastavenou činnost na rok a půl. Bývalý ředitel olomouckého klubu Jiří Kubíček, který ze zosnování případu obvinil trenéra Sigmy Zdeňka Psotku a ředitele Jaromíra Gajdu, dostal dvouletý zákaz výkonu fotbalových funkcí, protože prý zatajoval důkazy.

Hanáci se brání, podle nich se nikdo z klubu korupčního jednání nedopustil. Odvolali se k odvolací a revizní komisi. Případ řeší i civilní soud.

Disciplinárka už loni potrestala Bohemians Praha, protože vedení klubu prý nespolupracovalo s komisí a nedodalo dostatek důkazů proti Olomouci. Také za to, že střížkovský klub loni na jaře nenastoupil do derby s Bohemians 1905, dostal souhrnný trest v podobě odečtu 20 bodů a pokutu šest milionů korun. Později odvolací a revizní komise snížila odečet na 15 bodů.

Na své další zasedání si komise na příští čtvrtek pozvala zástupce teplického klubu a Slavie. Se Severočechy disciplinárka zahájila řízení za nedostatečnou pořadatelskou službu při pondělním utkání s pražským klubem, zástupci červenobílých se budou zodpovídat za výtržnosti a použití pyrotechniky svých fanoušků v jejich sektoru. O víkendu do ligových bojů nezasáhne hráč Žižkova Daniel Bartl za vyloučení v Mladé Boleslavi.

ČTK
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!