Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Dimitrov zvládl debut na Turnaji mistrů, v souboji mladíků porazil Thiema

17:57
Londýn - Bulharský tenista Grigor Dimitrov vstoupil do Turnaje mistrů třísetovým vítězstvím nad Rakušanem Dominicem Thiemem. Jeho debut na akci pro osmičku nejlepších hráčů sezony skončil po téměř dvouapůlhodinovém boji výhrou 6:3, 5:7, 7:5.

Bulhar Grigor Dimitrov slaví vítězství nad Rakušanem Dominikem Thiemem na Turnaji mistrů. foto: ČTK/AP

Šestadvacetiletý Dimitrov zvládl výborně úvodní set. O dva roky mladší Rakušan, jenž na Turnaji mistrů startuje podruhé za sebou, se však ve druhé sadě výrazně zlepšil na podání a vyrovnal. Rozhodující třetí set ale nedotáhl a první utkání v roli světové čtyřky prohrál.

Ke druhému utkání ve skupině Peta Samprase nastoupí v Londýně od 21:00 světová jednička Rafael Nadal a David Goffin.

Turnaj mistrů v Londýně

(tvrdý povrch, dotace 8 milionů dolarů)

Dvouhra - skupina Peta Samprase: Dimitrov (6-Bulh.) - Thiem (4-Rak.) 6:3, 5:7, 7:5, 21:00 Nadal (1-Šp.) - Goffin (7-Belg.).

Čtyřhra: Skupina Woodbridge a Woodfordea: B. Bryan, M. Bryan (5-USA) - J. Murray, Soares (4-Brit./Braz.) 7:5, 6:7 (3:7), 10:8, 19:00 Kubot, Melo (1-Pol./Braz.) - Dodig, Granollers (7-Chorv./Šp.).