Devátý triumf. Federer smetl mladíka Zvereva a opět ovládl turnaj v Halle

14:45
HALLE - Švýcar Roger Federer ovládl podeváté turnaj na trávě v Halle. Ve finále porazil domácího tenistu Alexandera Zvereva 6:1, 6:3 a čtvrtý titul v sezoně získal za pouhých 52 minut. Svým oblíbeným turnajem prošel osmnáctinásobný grandslamový šampion bez ztráty setu.

Švýcarský tenista Roger Federer slaví vítězství na oblíbeném turnaji v Halle. foto: ČTK/AP

Pětatřicetiletý Federer si v Halle vynahradil nepovedený vstup do travnaté sezony ve Stuttgartu, kde se představil po vynechaní jarních antukových turnajů a vypadl hned v prvním zápase s německým veteránem Tommym Haasem. V Halle již byl suverénní a připsal si 16. triumf na trávě. Má jich o šest více než druhý v historickém pořadí Američan Pete Sampras.

Jak se přesvědčil Alexander Zverev ve finále turnaje Halle, tráva umí být pěkně...
Švýcarský tenista Roger Federer ve finále turnaje v Halle.

„Hrál jsem neskutečně dobře. Cítil jsem se v pohodě a ani na moment jsem nepolevil,“ uvedl Federer, jenž dnes na servisu prohrál jen devět výměn. „Byl to můj nejlepší zápas tohoto týdne. Skoro všechno dopadlo v můj prospěch,“ dodal Švýcar.

V tomto roce vyhrál i své čtvrté finále, když navázal na vítězství na Australian Open, v Indian Wells a Miami. Alespoň devět triumfů z jednoho turnaje dosud získal pouze jeho španělský rival Rafael Nadal, který má dokonce po deseti titulech z Roland Garros, Monte Carla a Barcelony.

O 15 let mladšímu Zverevovi oplatil Federer porážku z loňského semifinále v Halle a překazil mu návrat do elitní desítky světového žebříčku. „Taky jsi mohl být ke mně milejší a nechat mi víc bodů,“ žertoval při vyhlášení Zverev.

Ve 140. finále kariéry získal švýcarský tenista 92. titul a ukázal dobrou formu před Wimbledonem, kde bude usilovat o osmé vítězství.