Devastace Žraloků. Vancouver vede už 2:0

9:54aktualizováno  10:02
VANCOUVER/PRAHA - Hokejisté Vancouveru rozstříleli v druhém utkání finále Západní konference play off NHL San Jose 7:3 a zvýšili své vedení v sérii na 2:0. Canucks rozhodli o svém triumfu zejména třemi góly v přesilových hrách, v nichž se dvakrát prosadil švédský útočník Daniel Sedin. Jeho bratr Henrik si připsal tři asistence.

Vancouver - San Jose. foto: ČTK

Zápas se ale zlomil ve prospěch nejlepšího týmu základní části až v posledních dvanácti minutách třetí třetiny, v nichž Canucks nastříleli čtyři góly a odskočili soupeři ze skóre 3:2 na 7:2. Do té doby hájili nejtěsnější náskok, který zařídil jediným gólem v druhé třetině obránce Kevin Bieksa.

Ten byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vedle gólu si připsal ještě asistenci a stihl se také porvat, takže zaznamenal tzv. hattrick Gordieho Howea. Jeho klíčový gól na 3:2 padl v 33. minutě po rychlém protiútoku, kdy se Bieksa dostal do samostatného úniku a jednoduchou střelou uklidil puk za záda brankáře Anttiho Niemiho.

VANCOUVER 7:3 SAN JOSE

"Odehrál velmi dobré utkání, vedl si dobře jak v obraně, tak při podpoře útoku," pochválil obránce trenér Alain Vigneault. "Jeho gól padl po perfektní přihrávce. Byl to jeden z klíčových momentů zápasu. Kevin odvádí v play off výbornou práci." Nejen hokejovým uměním však Bieksa uspokojil domácí fanoušky. Ti byli na nohou i šest minut po jeho gólu, když se pustil do pěstní potyčky s Patrickem Marleauem a díky několika přesným úderům ji jasně vyhrál.

O 90 sekund později si příznivci Canucks zabučeli na zlého muže v dresu San Jose Bena Eagera, který zezadu narazil na mantinel Daniela Sedina. "Věřím, že k tomu zákroku vedení soutěže zaujme správný postoj," naznačil trenér Vigneault, že by podle jeho názoru Eager zasloužil dodatečný trest. Na ledě jeho faul Canucks potrestat v přesilovce nedokázali, povedlo se jim to až v třetí třetině při jeho dalším vyloučení za podražení.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Finále Západní konference NHL - 2. zápas:

Vancouver - San Jose 7:3 (2:2, 1:0, 4:1)
Branky: 10. a 52. D. Sedin, 11. Torres, 33. Bieksa, 48. Higgins, 55. Rome, 57. Raymond - 3. Couture, 14. Marleau, 58. Eager. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.860. Stav série: 2:0.

Podle trenéra San Jose Todda McLellana odstartoval Eagerův zákrok frustraci v jeho týmu. "Nedokázali jsme se s tím moc dobře srovnat," přiznal McLellan a poznamenal, že proti Vancouveru nemá smysl tímto stylem bojovat. "Tenhle tým nemůžete uštvat. Jsou příliš dobří na to, aby je to rozhodilo." Chtějí-li Žraloci uspět, nesmějí už příště nabídnout soupeři sedm přesilových her jako ve středu.

Vancouver využil tři z prvních čtyř a dohromady v prvních dvou zápasech vstřelil čtyři přesilovkové góly. "Bavili jsme se o tom, že musíme hrát disciplinovaně a nenechat se vyprovokovat. A přesně to se nám povedlo. Když si hráč z jejich čtvrté formace vyšlápl na našeho nejproduktivnějšího a možná i nejužitečnějšího hráče play off, dál jsme se soustředili na naši hru," těšilo trenéra Vancouveru Vigneaulta.

"Pokaždé, když se nás v sezoně soupeř pokusil zastrašit, naše přesilovková formace ho vždy potrestala. A i dnes jsme vstřelili v přesilovce důležité góly." Série se nyní stěhuje do San Jose, kde je v pátek na programu třetí utkání. Sharks mají v letošním play off na domácím ledě mírně pozitivní bilanci čtyři výhry, tři prohry, Canucks na soupeřově ledě vyhráli poslední tři zápasy a celkově čtyři ze šesti.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...