Detroit obrátil ztracený zápas

11:12
NEW YORK - Hokejistům Detroitu bylo opět pořádně horko, ale další čtvrtfinálový zápas play off NHL zvládli. Přestože se San Jose prohrávali již o dva góly, dokázali utkání rozhodnout v prodloužení.

Narozdíl o Jevgenije Nabokova (na snímku) ze San Jose se brankář Detroitu Dominik Hašek mohl radovat. foto: JED JACOBSOHN AFP

Tým kolem dvaačtyřicetiletého gólmana Dominika Haška prohrával ve čtvrtém zápase ještě pět vteřin před koncem druhé třetiny 0:2 a mířil k třetí porážce v sérii.

Jenže pak snížil Holmström a při závěrečné power play vydřel vyrovnání 34 sekund před vypršením 60. minuty Robert Lang. V 17. minutě prodloužení pak obrat dokonal zadák Schneider.

Hašek tak i ve čtvrtém zápase série pustil dva góly. Detroit ale zachránil ve čtvrtfinále proti San Jose už podruhé zdánlivě ztracený zápas.

"Ztratili jsme zápas v poslední minutě," zoufal si kouč "Žraloků" Ron Wilson. "Někteří lidé by se měli dobře podívat do zrcadla," pokračoval trenér San Jose.

Hašek tvrdí, že je Detroit na podobné situace zvyklý. "Celou sezonu nás provází nepřízeň osudu, proto jsme se dokázali z té složité situace dostat," vyložil gólman.

Na rozdíl od Haška jiný uznávaný Čech v NHL, kapitán New Jersey Patrik Eliáš, neměl důvod k radosti. Jeho tým prohrál 3:2 s Ottawou. Na zápasy to je 1:3 pro kanadský tým. Každá další porážka znamená konec nadějí Devils na triumf ve Stanley Cupu.