Deset vítězství v řadě. K výhře Floridy nad Buffalem přispěl i Jágr

7:08
NEW YORK - Hokejisté Floridy i díky gólu Jaromíra Jágra porazili v úterním utkání NHL Buffalo na jeho ledě 5:1 a prodloužili vítěznou sérii na deset zápasů. Český veterán skóroval ve třetím z posledních čtyř duelů, připsal si čtrnáctý zásah v sezoně a v historické tabulce střelců ztrácí s celkovým počtem 736 branek už jen pět gólů na třetího Bretta Hulla.

Jágr (68) s útočníkem Jonathan Huberdeauem (11) poté, co Jágr vstřelil gól. foto: Reuters

Jágr v 10. minutě otevřel skóre večera po útočné akci Jonathana Huberdeaua, který pronikl do útočného pásma, nalákal na sebe oba obránce a následně přihrál Jágrovi, jenž se prosadil pohotovou střelou z pravého kruhu pro vhazování.

Hosté na začátku druhé třetiny vyrovnali v přesilové hře, jenže pak začala úřadovat čtvrtá útočná formace Panterů.

Ve 29. minutě dostal hosty znovu do vedení Derek MacKenzie po asistenci Corbana Knighta, ve 46. minutě si oba role vyměnili a Knight zvýšil na 3:1.

Za dalších deset minut Huberdeau přidal čtvrtý gól a výhru pečetil trefou do prázdné branky při power play Brandon Pirri.

Brankář Michal Neuvirth dostal podruhé za sebou příležitost v brance Philadelphie a 21 zákroky pomohl k výhře 4:3 nad Montrealem. Letci tak ukončili sérii tří porážek.

Jakub Voráček, který vytvořil nově poskládanou první formaci s Claudem Girouxem a Waynem Simmondsem, se tentokrát do statistik nezapsal a byl na ledě u jednoho vstřeleného i inkasovaného gólu.

Výsledky NHL:

Boston - Washington 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 36. Eriksson, 52. Bergeron - 16. Burakovsky, 33. Kuzněcov, 51. Johansson.

Buffalo - Florida 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Branky: 23. O'Reilly - 10. Jágr, 29. MacKenzie, 46. Knight, 57. Huberdeau, 59. Pirri.

NY Rangers - Dallas 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Branky: 2.a 45. Stepan, 15. Yandle, 38. Brassard, 48. Stalberg, 54. Megna - 14. Klingberg, 49. Roussel.

Calgary - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 4. Stajan, 36. Jones, 60. Bouma - 59. Stamkos.

Pittsburgh - Chicago 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1) Branky: 46. Crosby, 58. Letang - 29. a 64. Panarin, 39. Toews.

Columbus - Minnesota 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 24. Atkinson, 60. Foligno - 18., 33. a 60. Parise, 60. Granlund.

Nashville - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 54. Wilson - 11. a 29. Stafford, 46. Chiarot, 60. Burmistrov.

Philadelphia - Montreal 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 6. Schenn, 24. Gostisbehere, 29. Simmonds, 46. Couturier - 15. Galchenyuk, 38. Gallagher, 60. Carr. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel i

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...