Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Desátou výhru Omsku v řadě zařídil v prodloužení Roman Červenka

17:08aktualizováno  20:19
MOSKVA - Český útočník Roman Červenka z Omsku rozhodl v prodloužení páteční šlágr KHL proti Kazani. Avangard vyhrál souboj dvou nejlepších týmů Východu 4:3 a jubilejním desátým vítězstvím za sebou si pojistil pozici lídra konference.

Zápas plný zvratů zakončil nejlepší střelec soutěže Červenka svým 27. gólem v sezoně v čase 63:46. Omsk v utkání dvakrát prohrával o gól, ale Denis Kuljaš po Červenkově asistenci poslal v 53. minutě utkání do prodloužení.

Hvězdný útočník Avangardu Jaromír Jágr se tentokrát navzdory aktivitě bodově neprosadil.

Zápas v prodloužení rozhodl i obránce Ondřej Němec z Čerepovce, jenž se trefil v přesilovce už po 18 sekundách čtvrté části duelu s Magnitogorskem.

Dvěma góly a jednou asistencí v normální hrací době zase přispěl k výhře Severstalu 4:3 útočník Josef Straka.

Dvakrát se dnes trefil také Jan Bulis a pomohl Atlantu Mytišči k vítězství 5:3 nad Chabarovskem.

V brance Petrohradu nastoupil v duelu s Čeljabinskem osmatřicetiletý Maxim Sokolov, jehož však na začátku třetí třetiny za stavu 1:4 nahradil Jakub Štěpánek. Český reprezentant už ve zbytku zápasu neinkasoval, ale SKA se povedlo pouze snížit na 3:4. Na třetím gólu domácích se podílel svým prvním bodem v KHL útočník Petr Průcha.

Místo Dominika Haška odchytal zápas Spartaku Moskva s Ufou Alexej Jachin. Ten držel čisté konto až do 48. minuty, pak však favorit nastřílel tři góly a v ruském hlavním městě vyhrál 3:1.

Výsledky pátečních utkání KHL:

Barys Astana - Nižněkamsk 1:2, Omsk - Kazaň 4:3 v prodl. (za domácí Červenka 1+1), Chanty Mansijsk - Jekatěrinburg 6:2, Čerepovec - Magnitogorsk 4:3 v prodl. (za domácí Straka 2+1, Němec 1+0), Jaroslavl - Novokuzněck 3:2 (za hosty Nedorost 0+1), Nižnij Novgorod - Novosibirsk 4:3, Petrohrad - Čeljabinsk 3:4 (za domácí Průcha 0+1), Atlant Mytišči - Chabarovsk 5:3 (za domácí Bulis 2+0), Spartak Moskva - Ufa 1:3.