Derby Slavia a Sparta nemá vítěze

18:17
PRAHA - Dlouho očekávaný zápas skončil remízou a výtržnostmi fanoušků. Výsledek derby mezi Slavii a Spartou tak nevyřešil, kdo se může na konci sezony radovat s trofeje pro krále fotbalové ligy. K ní má stále blíže sešívaný tým z Vršovic. ON-LINE, video a galerie zde

Chlapík, co ukradl praporek foto: Lidovky.cz

Klíčové utkání letošní fotbalové ligy vítěze nemělo. Již 267. derby Slavia - Sparta dnes skončilo na pražském Strahově remízou 1:1.

Sestřih zápasu

Fotbalovému derby pražských "S" hrozilo kvůli řádění fanoušků předčasné ukončení. Více než hodinu se přitom zdálo, že se prestižní zápas o první místo v lize obejde bez větších výtržností a
nepokojů v hledišti. Po hodině hry se ale všechno změnilo, když záložník David Kalivoda poslal Slavii do vedení a vzápětí byl po druhé žluté kartě vyloučen za to, že si při gólové oslavě sundal dres.

Neustávající dělbuchy v táborech slávistických i sparťanských fanoušků, stovky vytrhaných sedaček, bitky s policisty a dým vznášející se nad Strahovem vyvolaly dojem pravé bitevní vřavy a vážně hrozilo i ukončení zápasu.

Fanoušci obou týmů jako by chtěli splnit své předzápasové varovné zvěsti, že strahovský stadion chtějí zničit. Dění v prvním poločase ještě nevybočilo z mezí, jen sparťanští rowdies kolem 20. minuty vytrhli několik sedaček a pustili se do šarvátek s policejními těžkooděnci.

Co se na tribunách strhlo po Kalivodově gólu, už vypadalo mnohem vážněji. Vypjatá situace rozbouřila emoce mezi tábory fanoušků, s řáděním začali ti slávističtí, které vzápětí na protilehlé straně stadionu napodobili i sparťané.

Polapený fanoušek

ON-LINE, video a galerie zde

Pak na hřiště z jejich sektoru vyběhl i fanoušek, jenž vzal tyčku od
rohového praporku a až na půlicí čáře jej zastavili členové ochranky.
Rozhodčí Pavel Franěk v 65. minutě utkání přerušil do doby, než se situace alespoň částečně uklidní. Až po pěti minutách se mohlo ve hře pokračovat.

Výsledek:
Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 58. Kalivoda - 74. Kadlec. Rozhodčí: Franěk - Filgas, Chytil. ŽK: Kalivoda, Abraham - Kolář, Kadlec, Horváth. ČK: 59. Kalivoda. Diváci: 16.205.