Deklasovaný Arsenal. Čech inkasoval ve šlágru kola čtyři góly od Liverpoolu

19:00
liverpool/londýn - Fotbalisté Liverpoolu deklasovali ve šlágru třetího kola anglické ligy Arsenal s Petrem Čechem v brance 4:0 a posunuli se na druhé místo tabulky.

Fotbalisté Liverpoolu znemožnili obranu Arsenalu. foto: ČTK/AP

Válka pokračuje. Za prase v kvádru potrestala UEFA Legii uzavřením stadionu

V brance Liverpoolu nastoupil v Premier League letos poprvé Karius, Mignolet podle slov trenéra Jürgena Kloppa dostal prostor pro odpočinek. Za Arsenal se poprvé v sezoně představili Sánchez a Koscielny.

Domácí „Reds“ měli drtivý vstup do utkání. V desáté minutě zachránil hosty Čech, který si poradil se Salahovou střelou. O chvíli později však byl bezmocný, když Gomezův centr hlavou do branky usměrnil Firmino.

Arsenal vs. Liverpool (zklamaný Arsene Wenger).
Arsenal vs. Liverpool (Klopp).

Brazilský fotbalista potvrdil, že se mu proti „Kanonýrům“ daří, neboť jim v pěti ligových zápasech dal čtyři góly. Navíc otevřel skóre v každém z posledních tří vzájemných utkáních na stadionu Anfield.

Krátce poté znovu ztroskotal Salah na Čechovi. Pět minut před koncem ale český brankář kapituloval podruhé.

Premier League - 3. kolo:

Chelsea - Everton 2:0 (27. Fábregas, 40. Morata)
West Bromwich - Stoke 1:1 (61. Rodriguez - 77. Crouch)
Liverpool - Arsenal 4:0 (17. Firmino, 40. Mané, 57. Salah, 77. Sturridge)
Tottenham - Burnley 1:1 (49. Alli - 90.+2 Wood).

Po bleskovém protiútoku domácích se do zakončení dostal senegalský reprezentant Mané a i jemu se proti Arsenalu daří: v předchozích šesti ligových zápasech mu dal čtyři góly a na další dva přihrál.

Vzápětí se do šance dostal na druhé straně Holding, trefil však jen obránce. Po změně stran měl znovu šanci Salah, ani tentokrát posila z AS Řím Čecha nepřekonala. Při čtvrté příležitosti po dalším rychlém brejku se mu to ale povedlo a Liverpool vedl už o tři branky.

Nebyl to však poslední gól po protiútoku, 13 minut před koncem další rychlý kontr zužitkoval po Salahově centru střídající Sturridge.

Liverpool porazil Arsenal potřetí za sebou, což se mu naposledy povedlo v květnu 1998. Po čtyřech letech se „Reds“ navíc povedlo udržet čtyřikrát po sobě v lize na domácím stadionu čisté konto.

Chelsea si poradila s Evertonem

Španělští fotbalisté Cesc Fábregas a Álvaro Morata se postarali o vítězství Chelsea 2:0 nad Evertonem.

Liverpoolský celek čeká na tři body ze hřiště „Blues“ od listopadu 1994. Nepomohl mu ani Gylfi Sigurdsson, který nastoupil v základní sestavě v lize poprvé od příchodu ze Swansea.

Chelsea vstoupila do zápasu s Evertonem aktivně a už v první čtvrthodině si vytvořila několik slibných příležitostí, v zakončení však byla nepřesná, nebo zasáhl gólman Pickford.

Cesc Fabregas z Chelsea slaví branku spoluhráče Michy Batshuayio.

V 27. minutě už se „Blues“ dočkali, když se po narážečce s Moratou trefil Fábregas, který se do sestavy vrátil po odpykání trestu za červenou kartu z duelu prvního kola s Burnley (2:3).

Pět minut před přestávkou se diváci na Stamford Bridge radovali podruhé, po povedeném Azpilicuetově centru se prosadil jeho krajan Morata.

Útočník, který do Chelsea přestoupil v létě z Realu Madrid, prožívá úspěšný start v Premier League: ve třech zápasech si připsal dva góly a dvě asistence.

Burnley si vyšláplo na dalšího velikána

Tottenham poslal do vedení proti Burnley krátce po změně stran Alli, který se dostal k odraženému míči.

Hosté se ale nevzdali a v nastavení dokázali urvat cenný bod, když se prosadil střídající Wood, kterému se tak vydařil ligový debut za Burnley po přestupu z druholigového Leedsu.

Burnley tak po výhře na Chelsea získalo další cenné body.

West Bromwich poprvé v sezoně ztratil body a inkasoval, když remizoval se Stoke 1:1. Na Rodriguezovu první ligovou trefu v dresu WBA zareagoval Crouch.