Déjá vu z minulé sezony. Kometa otočila zápas se Spartou a je čtvrtá

20:00
BRNO - Hokejisté Komety Brno porazili v dohrávce šestého kola extraligy Spartu 2:1. Pražanům vyšel úvod zápasu, jednobrankový náskok ale neudrželi.

Stejně jako v poslední čtvrtfinálové sérii se z výhry raduje Kometa. foto: ČTK/AP

Chomutov porazil Liberec a je první, Plzeň deklasovala Pardubice deseti góly

Kometa vyrovnala v poslední sekundě druhé třetiny zásluhou Ondřeje Němce a vítězný gól vstřelil v 54. minutě Martin Dočekal. Kometa se posunula v tabulce na čtvrté místo, Sparta je sedmá.

Sparta si důraznou hrou vypracovala od úvodních minut územní převahu. Po ztrátě kotouče svého soupeře trápila agresivitou a důsledným napadáním.

Kometa Brno slaví titul.
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha. Zleva Jakub Krejčík z Brna a Jan Piskáček ze...

S touto taktikou měli Brňané problémy při zakládání útočných akcí a hlavně při přechodu středního pásma.

Aktivnější Pražané svůj tlak zužitkovali v 9. minutě šťastným gólem. Po akci Pecha se Kumstátova střela odrazila od Stejskalovy nohy do branky.

Dohrávka 6. kola extraligy:

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
40. O. Němec, 54. Dočekal (Gulaši, Haščák) - 9. Smejkal (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Houdek, Pražák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Čiliak - Krejčík, Gulaši, O. Němec, Barinka, Štencel, Bartejs - Erat, J. Hruška, T. Svoboda - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, Dočekal - H. Zohorna, Nahodil, Mallet.
Sparta: Aittokallio - Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Zámorský, Nedomlel, Kalina, J. Mikuš - Forman, Reichenberg, Říčka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Smejkal, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Černoch, Uher.

Kometa vytěžila z rychlých protiútoků dvě slibnější šance na vyrovnání. Po čtvrthodině hry Čermák šikovně oklamal obránce Pavelku, na přesnější zakončení už neměl prostor.

O chvíli později po Eratově přihrávce trefil Svoboda tyčku. Ve druhé třetině Kometa srovnala krok a šance se střídaly na obou stranách. Brňany podržel několikrát brankář Čiliak.

Blýskl se zejména ve 33. minutě, kdy z bezprostřední blízkosti chytil do lapačky Černochovu dělovku. V závěru třetiny získali domácí při dvou přesilovkách výraznou převahu, které ale soupeř odolal.

Vyrovnat se podařilo Kometě nečekaně až sekundu před koncem druhé třetiny. Zámorský nepřesně rozehrál a kotouč se dostal až k Ondřeji Němcovi, jenž prostřelil brankáře Aittokallia.

V závěrečné třetině hokejová bitva gradovala a na obou stranách vynikali brankáři.

Kometa otočila skóre v 54. minutě, kdy Haščák našel Gulašiho a jeho střelu šikovně tečoval Dočekal. Sparta nevyužila přesilovku po vyloučení Barinky ani power play, k níž sáhla 95 sekund před koncem.

Po jasném výsledku jarní čtvrtfinálové série vyhrálo Brno nad Spartou pátý zápas v řadě.