Debutant Balotelli rozhodl o výhře AC Milán dvěma góly

22:55
MILÁN - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve 23. kole italské ligy Chievo 2:1 a uhájili tříbodový náskok v čele tabulky před Neapolí. Obhájce titulu si v pátém ligovém utkání v novém roce připsal teprve druhé vítězství. Debutující útočník Mario Balotelli zařídil AC Milán výhru 2:1 nad Udine dvěma góly, překvapivé porážky s týmy ze spodní poloviny tabulky utrpěli hráči Interu Milán i Lazia Řím.

AC Milán. Vlevo Balotelli foto: ČTK

Juventus, kterému ve Veroně chyběl distancovaný trenér Antonio Conte, se dostal do vedení již v 10. minutě, kdy útočník Matri přesnou střelou z voleje využil nabídku Vidala. Tři minuty před přestávkou zvýšil na 2:0 středopolař Lichtsteiner.

Domácí ve druhé půli zvýšili aktivitu a zásluhou důrazu útočníka Théréaua rychle vstřelili kontaktní branku. Na vyrovnání už ale Chievo, na jehož lavičce zůstal po celý zápas záložník Kamil Vacek, nedosáhlo.

Hned při premiéře v dresu AC Milán se dvakrát trefil útočník Mario Balotelli. Nová posila z Manchesteru City dostala v utkání proti Udine příležitost ve středu tříčlenné útočné řady a skórovala po 25 minutách poté, co se k ní odrazil míč po přihrávce El Shaarawyho.

Nedělní výsledky 23. kola

Chievo - Juventus Turín 1:2 (52. Théréau - 10. Matri, 42. Lichtsteiner)
FC Janov - Lazio Řím 3:2 (16. Borriello, 22. Bertolacci, 90.+4 Rigoni - 58. Floccari, 82. Mauri z pen.)
Fiorentina - Parma 2:0 (28. Toni, 50. Jovetič)
Palermo - Bergamo 1:2 (84. Nelson - 54. Carmona, 71. Denis)
Pescara - Boloňa 2:3 (30. Weiss z pen., 45. D'Agostino z pen. - 34. Diamanti z pen., 50. Gilardino, 66. P. Koné)
Siena - Inter Milán 3:1 (21. Emeghara, 25. Sestu, 55. Rosina z pen. - 22. Cassano)
AC Milán - Udine 2:1 (25. a 90.+3 z pen. Balotelli - 55. Pinzi)

V 55. minutě srovnal Pinzi, ale Balotelli si schoval rozhodnutí na závěr zápasu. V třetí minutě nastavení potrestal faul na El Shaarawyho a z penalty rozhodl o vítězství 2:1. AC Milán tak díky lepšímu skóre předstihl na čtvrtém místě tabulky Inter.

Šestibodový odstup má po dnešku na druhou Neapol třetí Lazio. Tomu se nepodařilo navázat na středeční triumf v semifinále domácího poháru nad Juventusem a dnes prohrálo gólem z nastavení 2:3 s FC Janov.

Lazio v poločase ztrácelo po brankách Borriella a Bertolacciho už 0:2 a trenér Vladimir Petkovič ve snaze o vyrovnání poslal na hřiště i Libora Kozáka. Český útočník se mezi střelce nezapsal, díky brance Floccariho a penaltě Mauriho z 82. minuty nicméně římský tým přece jen vyrovnal.

V pětiminutovém nastavení však skórovali znovu Janovští, kterým tři body a opuštění sestupové 18. příčky zajistil střídající Rigoni.

Cenné domácí vítězství si připsala i Siena, jež zdolala Inter Milán. Outsidera poslal do vedení v 21. minutě Emeghara, hned z protiútoku ale srovnal Cassano. O tři minuty později Milánští však opět prohrávali, protože jejich obranu pokořil Sestu.

V 55. minutě byl navíc za faul vyloučen Chivu a Rosina přidal z penalty třetí gól domácích, kteří díky třem bodům přepustili poslední příčku tabulky Palermu.