Středa 8. května 2024, Den vítězství

Debakl pro Mourinha. Tottenham vyhrál na Old Trafford 3:0

23:00
MANCHESTER - Fotbalisté Tottenhamu deklasovali ve 3. kole Premier League Manchester United na jeho hřišti 3:0 a zůstali stoprocentně úspěšní. Trenér „Rudých ďáblů“ José Mourinho utrpěl nejtěžší domácí porážku v kariéře a jeho svěřenci jsou v tabulce po druhé prohře za sebou až třináctí.

Harry Kane přispěl k výhře jednou brankou. foto: ČTK/AP

Dvě branky vstřelila letní brazilská posila z Paris Saint-Germain Lucas Moura. Skóre otevřel hlavičkou v 50. minutě Harry Kane a už o dvě minuty později Lucas zvýšil po brejku a přihrávce Christiana Eriksena.

Šestadvacetiletý Brazilec uzavřel skóre v 84. minutě, kdy prošel kolem Chrise Smallinga a střelou k tyči nedal šanci Davidu De Geovi v domácí brance.

Tottenham je po 3. kole jedním z devítibodových týmů společně s Liverpoolem, Chelsea a překvapivě i Watfordem.

United sice vstoupili do sezony vítězstvím nad Leicesterem, ale v minulém kole nečekaně podlehli 2:3 Brightonu. Nyní museli skousnout porážku s Tottenhamem, kterému v minulých čtyřech zápasech na Old Trafford nedovolili skórovat.