Davyděnko pomohl Federerovi

15:25
ŠANGHAJ - Světová jednička Roger Federer postoupil do semifinále Turnaje mistrů. Obhájci titulu k postupu pomohl Rus Nikolaj Davyděnko, který se se soutěží v Šanghaji rozloučil výhrou 6:4 a 6:3 nad Chilanem Fernandem Gonzalezem. Do zápasu s Američanem Andym Roddickem tak švýcarský tenista nastupoval bez psychického tlaku a vyhrál za 61 minut jednoznačně 6:4 a 6:2.

Roger Federer foto: AFP

Federer předváděl tenis, díky němuž vládne světovému žebříčku, a pátého
nasazeného přehrál po všech stránkách. Vyhrál Červenou skupinu a vzájemnou bilanci s Roddickem vylepšil na 15:1. V semifinále Federer narazí na světovou dvojku Rafaela Nadala ze Španělska. Roddicka čeká další Španěl David Ferrer, který v Šanghaji jako jediný ještě neprohrál.

Gonzalez se stejně jako v zápase s Roddickem nepřiblížil výkonu, který mu
na úvod Turnaje mistrů přinesl výhru nad Federerem. Ruský tenista, který už
neměl šanci na postup, hrál přesněji a lépe zvládal klíčové momenty zápasu.
První sadu pro sebe Davyděnko rozhodl v desáté hře, když proměnil setboly
při Gonzalezově servisu.

Chilský tenista měl jen pětapadesátiprocentní úspěšnost prvního servisu a
zrazoval ho i jindy smrtící forhend. Čtvrtý hráč světa si tak na returnu vytvářel hodně šancí na brejk, a i když sám podání dvakrát ztratil, vyhrál i druhý set 6:3.

Čeští deblisté Lukáš Dlouhý s Pavlem Víznerem porazili ve svém závěrečném
zápase základní skupiny 6:3, 4:6 a 11:9 nasazené jedničky Marka Knowlese a
Daniela Nestora a druhým vítězstvím si udrželi šanci na účast v semifinále.

O postupové druhé místo v Červené skupině mohou Čechy připravit ještě Švéd
Simon Aspelin s Rakušanem Julianem Knowlem, kteří budou proti Francouzům
Arnaudu Clémentovi a Michaelu Llodrovi usilovat o druhou výhru ve skupině.
Pokud vyhrají, budou mít stejně jako Knowles s Nestorem při dvou výhrách lepší poměr setů.

Dlouhý s Víznerem vstoupili do zápasu s favorizovaným bahamsko-kanadským
párem výborně a vyhráli první set. Druhou sadu získal druhý pár světa a musel rozhodovat super tie-break. Ten pro sebe čeští tenisté v dramatické koncovce získali v poměru 11:9.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...