Daviscupový tým půjde proti Nizozemsku s Berdychem i Štěpánkem

Davis Cup

14:56
PRAHA - Dvojnásobní daviscupoví šampioni Tomáš Berdych i Radek Štěpánek přislíbili účast v prvním kole soutěže o "salátovou mísu" i v dalším roce. Měli by se objevit v sestavě proti nizozemským tenistům 31. ledna až 2. února v Ostravě.

Šampioni Berdych a Štěpánek obhájili Davis Cup. foto: MAFRA - Michal Růžička.

"Jsem určitě rád, že se domluvili a budou hrát," řekl kapitán Jaroslav Navrátil. "Sejde se vítězný tým, což je skvělé, a už se na lavičku těším," dodal Navrátil, který ve finále proti Srbsku chyběl kvůli plicní embolii a zaskočil za něj Vladimír Šafařík. Berdych se Štěpánkem jsou ústředními postavami českého daviscupového týmu od konce roku 2007. V posledních pěti letech hráli tenisté třikrát finále a dvakrát zvítězili. Loni získali pro Česko "mísu" poprvé po 32 letech a letos titul obhájili. Po listopadovém vítězném finále v Bělehradu, kde porazili Srbsko s Novakem Djokovičem 3:2, nebylo jisté, zda se především Berdych rozhodne hrát dál.

"Tomáš má rád Česko a prostějovský tenis. To jsou důvody, proč jsme se na jeho startu domluvili," řekl na dnešní tiskové konferenci Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která zápasy Davis Cupu dlouhodobě marketingově zajišťuje. Černošek je se Štěpánkem a Berdychem domluven na úvodní kolo. O jejích další účasti zatím nejednali. "Je to daleko. Teď se soustředíme na to, abychom utkání proti Nizozemí vyhráli. Pokud se to podaří, budeme mít jistou účast ve Světové skupině také pro příští rok. Co bude dál, to se teprve uvidí," řekl Černošek.