Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

David Pastrňák oslavil návrat po dvou měsících vítězstvím Bostonu

7:23
NEW YORK - Hokejový útočník David Pastrňák nastoupil po více než dvouměsíční absenci v NHL. Talentovaný útočník, který Bostonu chyběl kvůli zlomenině nohy, se objevil na pravém křídle elitní řady a návrat oslavil vítězstvím týmu 4:1 v New Jersey. Pastrňák v zápase nebodoval stejně jako žádný český hráč v pátečním programu soutěže.

David Pastrňák slaví se spoluhráči z Bostonu jeden ze svých gólů v NHL. foto: Reuters

Boston, v jehož sestavě scházel zraněný David Krejčí, zaznamenal třítisící výhru v klubové historii. Více vítězství v základní části vybojoval v NHL pouze Montreal (3283). O jubilejní zápis se zasloužili trefami Frank Vatrano, Ryan Spooner, Jimmy Hayes a Colin Miller. Za domácí, v jejich dresu z utkání odstoupil Jiří Tlustý, pouze snižoval za stavu 0:2 Bobby Farnham.

Famózní Mrázek. Zákrokem z říše snů zařídil Detroitu důležitou výhru

Ondřej Palát se před týdnem po zranění vrátil do hry a v Edmontonu byl velmi blízko třetímu gólu sezony, jenže jeho střelu z mezikruží zastavila tyč. Českého útočníka smolný okamžik nemusel mrzet, protože vzápětí jeho spoluhráči z Tampy Bay odstartovali v závěrečné třetině obrat a třemi góly otočili z 0:2 na konečných 3:2.

Do formy se dostává Chicago, které doma porazilo Buffalo 3:1 díky dvěma trefám z posledních pěti minut zápasu. Obhájci Stanleyova poháru si připsali šestou výhru v řadě a v tabulce Západní konference jsou druzí za Dallasem. Poprvé v novém roce naskočil do hry Jiří Sekáč, který s Anaheimem zvítězil nad St. Louis 4:3 po nájezdech.