David Krejčí opět za Boston nebodoval. Kvůli zranění chyběl Islanders Židlický

7:11
NEW YORK - Oba hokejové týmy z New Yorku zvítězily v jediných dvou zápasech středečního programu NHL. Islanders přehráli Ottawu 3:1 a Rangers porazili 5:2 Boston, v jejichž dresu potřetí v řadě nebodoval David Krejčí a navíc byl na ledě u dvou inkasovaných gólů.

David Krejčí s číslem 46. foto: AP

Rangers vstřelili v úvodní třetině první dvě branky v přesilovce a po chybě útoku Krejčího zvyšoval po přestávce z brejku Derick Brassard. Boston v dalším průběhu dvakrát snížil na rozdíl dvou gólů (3:1 a 4:2), ale v power play inkasovali popáté po zaváhání Krejčího. Český útočník nezachytil na modré čáře po vyhraném vhazování kotouč, puk dojel Rick Nash a trefou do prázdné branky uzavřel skóre.

Pavelec vychytal skoro po roce nulu. Skóroval Palát a Faksa

Islanders položili základ úspěchu v prostřední třetině, v níž třemi góly zlomili bezbrankový stav. Nejdříve se prosadil John Tavares a ve 35. minutě během 21 sekund zvýraznili vedení Matt Martin a Brock Nelson. O nulu připravil brankáře Jeana-Francoise Berubeho, který chytal v soutěži teprve počtvrté a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, v poslední třetině Mark Stone.

V sestavě Islanders opět chyběl kvůli potížím v horní části těla Marek Židlický, který v březnu odehrál jen jedno utkání. Trenér Jack Capuano ale prohlásil, že by absence zkušeného obránce neměla mít dlouhého trvání.