Darida slavil kanonádu v berlínském derby 4:0, hráči drželi tryznu za oběti koronaviru

Hráči Herthy Berlín slaví gól foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Herthy Berlín deklasovali v městském derby 4:0 Union a jednoznačně vyhráli i druhý bundesligový duel po koronavirové pauze. Do základní sestavy vítězů se vrátil český záložník Vladimír Darida, jenž minulý víkend při restartu soutěže chyběl kvůli žlutým kartám.
  22:28

Gól bez fandů vás tak nestrhne. Bez diváků chybí atmosféra, říká Theodor Gebre Selassie

Hertha v sobotu v prvním duelu po více než dvouměsíční pauze vyhrála 3:0 na hřišti Hoffenheimu a i dnes se rozstřílela až v druhém poločase. Skóre otevřel šest minut po přestávce kapitán Vedad Ibiševič a krátce nato zvýšil Dodi Lukebakio. Pojistku před prázdným hledištěm Olympijského stadionu přidal v 61. minutě Matheus Cunha a konečnou podobu výsledku dal v 77. minutě Dedryck Boyata.

Na rozdíl od zápasu na půdě Hoffenheimu hráči Herthy po vstřelení gólů udrželi potřebné odstupy a neporušovali hygienická a bezpečnostní pravidla, za což byli kritizováni.

Česká republika vs. Německo, kvalifikace o MS 2018: Vladimír Darida.
Fotbalista roku 2017 Vladimír Darida

Svěřencům nového trenéra Bruna Labbadii se tak proti týmu z bývalého východního sektoru Berlína povedla i s úroky odveta za listopadovou porážku 0:1. Po druhé výhře se Hertha posunula do klidnějšího středu na desáté místo tabulky, nováček Union je dvanáctý.

Český reprezentant Darida hrál od začátku do 80. minuty, kdy byl za rozhodnutého stavu střídán. Zápas začal minutou ticha k uctění obětí nemoci covid-19 a hráči nastoupili s černými páskami na rukávech.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Hertha Berlín - Union Berlín 4:0 (51. Ibiševič, 52. Lukebakio, 61. Cunha, 77. Boyata).