Remíza Dánska s Bulharskem pomohla Čechům

22:33aktualizováno  23:01
KODAŇ - Fotbalisté Dánska remizovali v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2014 doma s Bulharskem 1:1. Skandinávský tým ve skupině B zůstal na čtvrtém místě za Českou republikou, kterou v pátek porazil 3:0. Druzí Bulhaři udrželi neporazitelnost a ztrácejí už tři body na Itálii. Ta vyhrála díky dvěma brankám Maria Balotelliho 2:0 na hřišti poslední Malty a se třinácti body si upevnila vedení. Spolu s ČR a Dánskem mají poslední vicemistři Evropy o jedno odehrané utkání méně než Bulharsko.

Bulharsko - Dánsko foto: ČTK

V Kodani poslal hosty do vedení šest minut po přestávce uzdravený obránce Stanislav Manolev, jenž oslavil premiérový letošní start za bulharský národní tým. V 63. minutě srovnal z pokutového kopu stoper Daniel Agger a zajistil svému mužstvu stejný výsledek jako v říjnovém vzájemném duelu v Sofii.

Pro Dány tak zůstává výhra z Olomouce jediným triumfem z posledních 11 zápasů a jejich šance na postup na brazilský světový šampionát se znovu snížily.

Itálie se na Maltě prosadila už v osmé minutě, kdy penaltu proměnil Balotelli. Za osm minut mohl srovnat z dalšího pokutového kopu domácí Michael Mifsud. V souboji kapitánů však neuspěl a nepřekonal gólmana Gianluigiho Buffona, který penaltu faulem zavinil.

V poslední minutě prvního poločasu pojistil náskok hostů druhým zásahem útočník AC Milán Balotelli. Hráči "Azzurri" proti outsiderovi, jenž prohrál v kvalifikaci i popáté, zopakovali výsledek z úvodního zářijového zápasu v Itálii.

Nizozemsko udrželo stoprocentní bilanci i v šestém kvalifikačním duelu a Rumuny doma deklasovalo 4:0. Dvakrát se v Amsterodamu prosadil Robin van Persie, jenž navíc připravil branku Rafaelu van der Vaartovi. V nastavení uzavřel skóre Jeremain Lens."Oranjes" mají už sedmibodový náskok na druhé Maďarsko.

Kazachstán s českým trenérem Miroslavem Beránkem prohrál v Norimberku s favorizovaným Německem 1:4 a nenapravil páteční domácí porážku 0:3.

Beránkovo mužstvo získalo ze šesti duelů jediný bod a se skóre 2:15 je v tabulce předposlední před Faerskými ostrovy.

Za neporažené Německo se v úvodní půlhodině prosadili hráči Dortmundu Marco Reus, Mario Götze a Ilkay Gündogan, minutu po přestávce snížil Heinrich Schmidtgal, ale v poslední minutě pojistil výhru druhým zásahem Reus.

Západní soused ČR vede skupinu C s pěti výhrami ze šesti zápasů.

Zápasy "české" skupiny B:

Dánsko - Bulharsko 1:1 (0:0) Branky: 63. Agger z pen. - 51. Manolev. Rozhodčí: Aydinus (Tur.).

Sestavy: Dánsko: Andersen - Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen - Stokholm, Zimling (86. Makienok) - Rommedahl (54. Jörgensen), Eriksen, Krohn-Dehli (69. Schöne) - Cornelius. Trenér: Olsen.

Bulharsko: Michajlov - I. Milanov, Bodurov (23. Dimitrov), Ivanov, Minev - Djakov - Manolev (87. Gargorov), Gadžev, Popov (70. Iliev), G. Milanov - Tonev. Trenér: Penev.

Malta - Itálie 0:2 (0:2) Branky: 8. z pen. a
45. Balotelli. Rozhodčí: Gözübüyük (Niz.).

Sestavy: Malta: Haber - Briffa, Dimech, Muscat, Sciberras -Schembri, Camilleri, Failla (82. Cohen), Caruana, Herrera - Mifsud (88. Vella). Trenér: Pietro.

Itálie: Buffon - Abate, Barzagli, Bonucci, De Sciglio - Marchisio, Pirlo, Montolivo - Giaccherini (61. Candreva), Balotelli (86. Gilardino), El Shaarawy (75. Cerci). Trenér: Prandelli.