Dánové nás profackovali jako žáčky, píše slovenský tisk o krutém debaklu

11:45
BRATISLAVA - Hanba, totální selhání, hanebná prohra. Tak hodnotily slovenské deníky výkon hokejistů v utkání s Dánskem na světovém šampionátu v Německu, které Seveřané vyhráli 6:0.

Dánsko - Slovensko (zleva Morten Green, Nichlas Hardt a Mads Christensen) foto: ČTK

"Tým trenéra Glena Hanlona dostal v úvodním osmifinálovém souboji proti Dánsku výprask, jaký slovenský hokej jěště nezažil," napsal list Plus jeden den. Fakt, že Slovensko inkasovalo šest gólů v průběhu 14 minut, je nový negativní rekord slovenského hokeje.

Vystoupení hokejistů kritizoval i deník Sme. "Dánové nás profackovali jako žáčky," hlásal jeho titulek. Tým předvedl podle listu totální selhání.

Doposud totiž hráli Slováci solidně, porazili Bělorusy i Kazachy, s favorizovaným Ruskem prohráli přijatelným skóre 1:3.

Nový čas označil porážku za hanbu. "Hokejový trpaslík hokejistům za 14 minut první třetiny nasázel půltucet, na který fanoušci budou jen stěží zapomínat, a v dalším průběhu se postarali, že Lintner a spol. nedali ani čestný gól," napsal.

Čtěte více

Deník Pravda připomněl, že Slovensko neinkasovalo šest gólů za jednu třetinu ani od hokejových velmocí Kanady a Ruska, avšak Dánsku, které doposud výraznější úspěch v hokeji nezaznamenalo, se to povedlo. V roku 2004 přitom na světovém šampionátu v Česku zvítězilo Slovensko nad severským soupeřem v Ostravě 8:0.