Další ztráta pro Spartu. O výhru ji proti Sigmě připravila další nepochopitelná hrubka

21:00aktualizováno  2. září 0:47
PRAHA - Fotbalisté Sparty si připsali další nečekanou ztrátu, když v 8. kola Fortuna ligy remizovali doma se Sigmou Olomouc 3:3. Bývalý tým současného kouče Sparty Václava Jílka vstřelil dva góly už v prvním poločase a ani jeden si nedá za rámeček obrana Letenských.

Zklamaný Libor Kozák foto: ČTK

Obrovské selhání Slavie. Proti oslabené Opavě dostala gól na 1:1 v 91. minutě

Ti sice v úvodu druhé půle dvěma góly skóre otočili, v 74. minutě však o dělbě bodů rozhodl svým druhým gólem v utkání hostující Jakub Plšek.

Sparta v hustém dešti soupeře zmáčkla a cítit byl hodně aktivní Kozák na hrotu. Už v osmé minutě přistrčil na opačnou stranu šestnáctky míč Plavšičovi a ten roztřásl břevnem.

Pražané byli aktivnější a ve 20. minutě je poslal do vedení Kozák, který nadvakrát zblízka překonal brankáře Reichla a poprvé skóroval v domácím duelu na Letné.

Stejně jako v předchozích zápasech však naprosto selhala sparťanská defenziva.

Ve 28. minutě zapomněl Hašek na hranici šestnáctky na nabíhajícího hráče, přes kterého míč přešel nečekaně na Hálu a ten povedenou ranou prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.

Domácí tým po inkasovaném gólu znervózněl, dvakrát se zkoumaly na videu možné fauly v olomouckém pokutovém území. Klíčové okamžiky první půle přišly po půlhodině hry.

Sparta - Olomouc 3:3

Branky: 20. Kozák, 52. Hložek, 57. Kanga - 36. a 74. Plšek, 28. Hála. Rozhodčí: Proske - Caletka, Melichar - Marek (video). ŽK: Kanga, Kozák, Tetteh - Houska, Reichl. Diváci: 9407.
Sparta: Nita - Sáček, Štetina, Hancko, Hanousek (46. Krejčí) - Mandjeck - Hložek (81. Tetteh), Hašek, Kanga, Plavšič (90. Grajciar) - Kozák.
Olomouc: Reichl - Hála, Beneš, Jemelka, Vepřek - Pilař, Houska, Plšek, Greššák (64. Zmrzlý), Falta (85. Štěrba) - Nešpor (76. Zahradníček).

Nejprve po rohu Hašek napálil míč z 20 metrů do břevna a vzápětí si vybral tradiční hrubku stoper Štetina, kterému sklouzl míč po hlavě, vyslal do úniku Plška a ten chladnokrevně poslal Olomouc do vedení.

O přestávce přišla nad stadion další průtrž mračen, ale stav trávníku to nepoznamenalo.

A Sparta se hned pustila do mohutné ofenzivy. V krátkém sledu měli obrovskou šanci Kanga a Hložek, který vzápětí přestřelil prázdnou branku, a Kozák a ve 49. minutě nastřelil tyč.

Vyrovnání ale přišlo už za tři minuty. Hložek dostal po rychlé kombinaci míč od Haška, udělal rychlou kličku a prostřelil brankáře Reichla.

Po dalších pěti minutách už Sparta vedla, když se v den svých 29. narozenin prosadil nebráněný Kanga střelu uvnitř šestnáctky. Další branka Kozáka nebyla v 60. minutě uznána správně kvůli ofsajdu střelce.

Hosté mohli rychle odpovědět, po chybě Mandjecka a rychlém brejku ale také olomoucký Nešpor nastřelil břevno.

Sparta dál zapomínala na obranu. Čtvrt hodiny před koncem po Faltově centru srovnal hlavou Plšek a s šesti brankami poskočil do čela tabulky střelců.

Olomouc remízu udržela a na Letné uspěla po předchozích čtyřech ligových porážkách za sebou. Sparta v osmi kolech inkasovala už 14 branek, horší obranu mají v sezoně nejvyšší soutěže jenom Bohemians 1905 s Opavou (16).