Další zázrak se nekoná. Barcelona remizovala s Juventusem a v Lize mistrů končí

22:34aktualizováno  23:07
BARCELONA - Fotbalisté Juventusu a Monaka postoupili do semifinále Ligy mistrů. Turínský tým v odvetném čtvrtfinále s Barcelonou nepřipustil další drama a po domácí výhře 3:0 uhrál na Nou Campu remízu 0:0. Monako doma zdolalo Dortmund 3:1, navázalo na úvodní vítězství 3:2 a mezi nejlepší čtyřku se dostalo poprvé od roku 2004.

Messi dopadl tvrdě, stejně jako celá Barcelona. foto: AP/ČTK

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Juventus Turín 0:0

Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Iniesta, Neymar - Khedira, Chiellini. Diváci: 96 290. První zápas: 0:3, postoupil Juventus.

AS Monako - Borussia Dortmund 3:1 (2:0)

Branky: 3. Mbappé, 17. Falcao, 81. Germain - 48. Reus. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). Bez karet. Diváci: 17 135. První zápas 3:2, postoupilo Monako.

Los semifinále je na programu v pátek od 12:00 v Nyonu. Už v úterý postoupily obhájce trofeje Real Madrid a loňský finalista Atlético Madrid.

Barcelona tak nenavázala na historický obrat v osmifinále, kdy debakl 0:4 ze hřiště Paris St. Germain smazala domácím triumfem 6:1. Katalánci podruhé za sebou vypadli ve čtvrtfinále. Juventus postoupil do semifinále LM podruhé za poslední tři roky a částečně vrátil soupeři porážku 1:3 z předloňského finále.

Juventus začal lépe a vypracoval si první šance. Higuaín však nejprve ideálně netrefil míč a poté minul branku. Barcelona se proti nejlepší obraně soutěže těžko prosazovala, výjimkou byly nepřesné pokusy Alby a Messiho. Domácí za první poločas vyprodukovali jedinou střelu na branku, když ve 31. minutě Buffon vyrazil Messiho přízemní ránu.

Argentinský kanonýr se i po změně stran trápil v koncovce. Nejprve zamířil těsně vedle a v 68. minutě Messi po zaváhání Buffona trestuhodně přestřelil odkrytou branku. Barcelona sice měla tlak, ale do zakončení se takřka nedostávala. Až v závěru devětatřicetiletý gólman „Staré dámy“ vytěsnil střelu Neymara.

Juventus tak zůstal jediným neporaženým celkem v tomto ročníku Ligy mistrů a sérii bez inkasované branky v soutěži prodloužil na 531 minut. „Barca“ na svém hřišti v pohárech poprvé po 15 utkáních nezvítězila.

Úvodní zápas mezi Dortmundem a Monakem byl kvůli bombovému útoku na týmový autobus Borussie, při kterém byl zraněn obránce Bartra, o den odložen. Odveta začala zhruba o pět minut později, protože výprava Dortmundu dorazila na stadion později. Podle UEFA za to mohla dopravní situace, německý klub však na twitteru uvedl, že policie bez vysvětlení nechala autobus asi 20 minut čekat u hotelu.

Monako výborně začalo a už ve třetí minutě otevřelo skóre. Brankář Bürki vyrazil Mendyho střelu jen před sebe a dorážející Mbappé zblízka snadno zakončil. Osmnáctiletý útočník navázal na dva zásahy z prvního utkání.

Domácí se už v 17. minutě prosadili podruhé. Po rychlé akci Lemar našel přesným centrem Falcaa a ten hlavou překonal gólmana Dortmundu. Pro Monako to byl už 140. soutěžní gól v této sezoně.

Zklamaný Messi.
Luis Suárez (vepředu) v souboji s Miralem Pjaničem.

Borussii zase vyšel nástup do druhé půle a po třech minutách snížil Reus, kterému předložil míč střídající Dembélé. Víc však hosté nezvládli.

Mbappé s Falcaem sice své příležitosti nevyužili, ale v 81. minutě přidal třetí branku po 22 vteřinách na hřišti náhradník Germain, jemuž předložil míč Lemar po chybě Piszczeka. Dortmundu tak nevyšel jubilejní stý zápas v LM a ve vyřazovací fázi prohrál devátý z posledních 12 duelů.