Další zářez Plzně. 'Slepý' čárový obral lídra ligy o důležitou výhru

10:45
PRAHA - Macelova komise rozhodčích má po týdnu opět co řešit. Zatímco v minulém týdnu byl na koberečku i u disciplinárky Milan Petržela za šlápnutí na protihráče, tentokrát je ligový lídr z Plzně v roli "žalobce". V duelu proti Slovácku totiž Západočeši pomezní sudí Jaroslav Moudrý okradl v 85. minutě o vítězný gól na 3:2 chybně odmávaným ofsajdem gólového střelce Daniela Koláře.

Pavel Vrba. foto: ČTK

Byla to strhující podívána. Čtyři góly, jedna chycená penalta, zloba hostujícího trenéra na vlastní hráče. Všechny sportovní momenty duelu Slovácko-Plzeň (2:2) ale přebila chyba pomezního rozhodčího Jaroslava Moudrého z 85. minuty...

VÍCE K TÉMATU

Limberský za stavu 2:2 přihrál kolmicí dopředu na Ďuriše, který efektivně patičkou posunul míč na nabíhajícího Koláře a kanonýr Plzně celou krásnou akci zakončil gólovou střelou mezi Filipkovy nohy - 2:3. Radost ale hostům vydržela pouhých pár vteřin. Hlavní sudí Mikel totiž odpískal ofsajd, který mu signalizoval pomezní Moudrý.

"Bohužel, byl to už druhý gól v letošní lize, který nám nebyl uznán kvůli ofsajdu, i když šlo o gól regulérní. A zase nás stál tři body," připomněl plzeňský záložník Jan Rezek podobnou situaci z podzimního duelu s Bohemkou. Tehdy sudí Příhoda neuznal Západočechům gól Brezinského pro údajný ofsajd právě Rezka.

Josef Rezek.

"V závěru jsme neměli štěstí. Ale to proto, že jsme mu nešli naproti," pravil lakonicky kouč Plzně Pavel Vrba. Jeho nadřízení protest určitě na výkon hlavního a jeho asistenta určitě zašlou. Luděk Macela tak má opět co řešit. Opět se to týká Plzně a to vše týden před šlágrem ligy - do Štruncových sadů přijede Sparta.

Ačkoliv první jarní kola nevyzněla pro Plzeňské příznivě (jak z pohledu výkonů, tak i nyní kvůli sudím), stále mají boj o titul ve vlastních rukou. Stačí "maličkost" - podruhé v sezóně Letenské porazit.

Anketa

Byl to úmysl? Jak vidíte chybně odmávaný ofsajd Koláře před gólem Plzně na 3:2 na Slovácku, který nebyl uznán?