Další trápení, ale Sparta slaví. V malém derby Letenští zdolali Duklu 1:0

20:05
PRAHA - Fotbalisté Sparty porazili v 19. kole první ligy 1:0 Duklu a po dvou soutěžních zápasech opět dokázali zvítězit. O utrápené výhře domácích v malém pražském derby rozhodl už v páté minutě Josef Šural, který jako první dokázal na jaře překonat obranu soupeře z Julisky.

Sparťanská radost. foto: Sport-InvestČTK

Třetí Sparta v tabulce snížila ztrátu na druhou Plzeň na dva body, obhájce titulu má však k dobru nedělní šlágr s první Slavií a také odložený duel s Bohemians 1905. Za vedoucím rivalem z Edenu zaostává letenský celek o tři body.

Zprava Martin Fillo, Tomáš Vondrášek, Aleksandar Šušnjar a Michal Jeřábek slaví...
Zleva Ondřej Kušnír z Dukly a Josef Šural ze Sparty.

Sparta musela udělat několik změn v sestavě, protože chyběl zraněný Costa a na lavičce náhradníků se neobjevili ani Michal Kadlec s Váchou. Na levém kraji obrany tak dostal šanci Hybš a na pozici stopera Mazuch. V základní jedenáctce se rovněž objevil Václav Kadlec.

19. kolo první fotbalové ligy

Sparta Praha - Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka: 5. Šural. Rozhodčí: Hrubeš - Vysloužil, Arnošt. ŽK: Sáček, Lafata - Tetour. Diváci: 8936.

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 0:0
Rozhodčí: Machálek - Moláček, Hájek. ŽK: Švec, Šmíd (oba Bohemians). Diváci: 2694.

1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 0:0
Rozhodčí: Franěk - Mokrusch, Urban. ŽK: Civič, Břečka, Tetteh, Hofmann - Jablonský, Přichystal. Diváci: 5019.

FK Teplice - Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 53. Fillo z pen. Rozhodčí: Pechanec - Koval, Vlasjuk. ŽK: Fillo - Krejčí, Batioja, Hronek, Rosa, Zoubele, Urdinov. Diváci: 3123.

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Ardeleanu - Paták, Pochylý. ŽK: Martan, Nosek - Matějovský, Magera. Diváci: 2196.

V prvním poločase nabídl zápas na Letné jedinou akci a hned z toho byl gól. Šural v páté minutě dalekonosnou střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Radu. Sparta jako by se spokojila s vedením, přestala hrát a do kabin ji vyprovázel pískot nespokojených fanoušků.

Také po přestávce se mohlo měnit skóre po pěti minutách hry, ale bývalý hráč Dukly Néstor z voleje mířil těsně nad. V ještě větší příležitosti se pak objevil Čermák, kterého však Rada vychytal, a Kadlec z dorážky trestuhodně přestřelil. Na druhé straně mohl zaváhání obrany potrestat Tetour, ale jeho rána jen těsně minula pravou tyč.

Sparta pak vypadla z tempa a Dukla nebyla daleko od vyrovnání. V 68. minutě vytáhl Koubek nebezpečnou střelu Miloševiče a po následném rohu střílel Štetina, ale trefil pouze Šurala stojícího na čáře.

Podobně dopadl o chvíli později i Brandner, který pro změnu mířil jen do Holka. Sparta však nejtěsnější náskok udržela a doma s Duklou udržela ligovou neporazitelnost.