Další pozastavené delegace sudích za penalty. Ta na Spartě byla ale v pořádku

19:45
PRAHA - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR pozastavila delegaci na dva zápasy třem hlavním sudím, vesměs za chyby při posuzování pokutových kopů. V dalších dvou kolech první a druhé ligy tak nebude nasazovat Jiřího Houdka, Martina Nenadála a Vojtěcha Severýna.

Penalta na Šurala (na snímku vpravo) byla odpískaná správně. foto: ČTK

Houdek pochybil ve čtvrtfinále MOL Cupu mezi Libercem a Zlínem, když v 50. minutě nesprávně nařídil pokutový kop pro Zlín. Přestupek se totiž odehrál ještě před pokutovým územím. Zlín tak srovnal na 1:1 a následně postoupil po výhře 4:2 po prodloužení.

Šural hrál poprvé proti bratrovi a tvrdí: Penalta byla jasná, strčil mi tam nohu

V dalším pohárovém čtvrtfinále mezi Bohemians Praha 1905 a Mladou Boleslaví chyboval Nenadál, jenž v 83. minutě nenařídil penaltu pro Bohemians za faul Pavla Čmovše na Dominika Maška. Zápas skončil 1:1 a na pokutové kopy postoupila Mladá Boleslav.

Severýn chybně nenařídil penaltu pro Duklu v ligovém duelu s Mladou Boleslaví za podražení soupeře ze strany v souboji o míč. Boleslav nakonec v Praze vyhrála 2:1.

V médiích a také mezi fanoušky se řešil i nedělní duel 23. kola ePojištění.cz ligy mezi Spartou a Brnem (3:2), ve kterém vstřelil jeden ze svých dvou gólů domácí David Lafata z hraničního ofsajdu a druhý po penaltě odpískané za sporný zákrok Tadase Kijanskase na Josefa Šurala.

Komise ale s posouzení trojice rozhodčích (hlavního i obou asistentů) obou situací souhlasila.