15. března 2010 11:31 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Další policejní manévry na Moravské poli. Do Brna míří fanoušci Baníku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Slušný fanoušek Baníku mlátí pořadatele zápasu Brno-Ostrava. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slušný fanoušek Baníku mlátí pořadatele zápasu Brno-Ostrava. | foto: ČTK

BRNO/OSTRAVA Stovky příznivců ostravského Baníku se dnes vypraví na utkání fotbalové ligy do Brna. Podle policie jde o rizikový zápas, strážci zákona jsou v pohotovosti. Největší skupina příznivců Ostravy pojede pravděpodobně vlakem. Speciálně pro ně posílí České dráhy spoj jedoucí z Ostravy ve 12:36. Brněnská policie je podle jejího mluvčího Bohumila Maláška na fanoušky již připravena, v pohotovosti má stovky lidí.

"Posledních pět vagonů bude určeno právě pro fanoušky. Policisté budou dohlížet na to, aby do těchto vozů nenastupovali ostatní cestující, a budou směřovat příznivce Baníku do těchto vagonů," řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

S baníkovci pojedou do Brna také policisté, kteří budou fanoušky po celou dobu zápasu a pak i při návratu doprovázet. Opatření v Brně jsou již podle Maláška v plném proudu. "Jsme v kontaktu s ostravskými kolegy. Od rána jsme ve střehu. Naší snahou bude zcela oddělit znesvářené strany," doplnil mluvčí.

Hlavní část ostravských fanoušků pojede s největší pravděpodobností vlakem, který vyjíždí z Bohumína ve 12:30, z ostravského hlavního nádraží ve 12:36 a ze Svinova o osm minut později. Na nádraží Brno-Slatina přijede ve 14:45. Policie bude kontrolovat i další dva spoje, které mohou příznivci Baníku využít. Půjde o vlaky jedoucí z Bohumína v 13:35 a ve 14:30.

Ostravští a brněnští fanoušci patří k nejagresivnějším. Loni v únoru v Brně vtrhl houf příznivců Baníku před utkáním na hřiště. Do jejich sektoru je musela zatlačit stovka policistů. Příznivci brněnského klubu zase v Ostravě řádili v březnu 2004. Při cestě z vlakového nádraží ke stadionu zdemolovali dva autobusy; rozbili okna, vytrhali dveře a poničili další zařízení.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz