Další gól a asistence pro Paláta. Český útočník přiblížil Tampu postupu do finále NHL

Další branka Ondřeje Paláta přiblížila Tampu finále NHL. foto: Reuters

Edmonton - Český útočník Ondřej Palát se podílel vítězným gólem a asistencí na výhře Tampy Bay v Edmontonu nad New York Islanders 4:1 a Lightning vedou ve finále Východní konference 3:1 na zápasy. Jediný krok je tak dělí od postupu do finále Stanleyova poháru. Rozhodnout můžou už v noci z úterý na středu.
  23:55

Palát svou osmou brankou v letošním play off získal celku z Floridy v 32. minutě vedení 2:1. Potom ještě připravil trefu pro Braydena Pointa, který se vrátil do sestavy po jednozápasové absenci po zranění z druhého utkání série, a v čase 43:33 zajistil Tampě Bay dvoubrankový náskok.

Hokejisté Tampy Bay jsou jedinou výhru od postupu do finále NHL.
Ondřej Palát (18) oslavuje svůj gól proti Islanders.

Na první gól se čekalo až do 32. minuty, v které ale padly hned tři branky za 27 sekund, což je třetí nejkratší čas v historii play off NHL. Jako první se prosadili Islanders, když se Brock Nelson šikovně uvolnil v obranném pásmu a z levého kruhu překonal Andreje Vasilevského střelou na lapačku.

Východní konference - 4. zápas (Edmonton):

New York Islanders - Tampa Bay 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 32. B. Nelson - 32. Coleman, 32. Palát, 44. Point (Palát), 58. Maroon.

Střely na branku: 27:36. Hráno bez diváků.

Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. Palát, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

Stav série: 1:3.

Za 15 vteřin bylo vyrovnáno. Yanni Gourde z rohu vlastního obranného pásma vyslal dlouhou přihrávkou do úniku Blakea Colemana, který vyzrál na Semjona Varlamova blafákem do bekhendu.

Za dalších 12 sekund zakončil Palát kombinaci Braydena Pointa a Nikity Kučerova a Lightning vstřelili dvě branky v nejkratším rozmezí v play off v klubové historii.

Ve 44. minutě opět předvedla skvělou kombinaci první formace Lightning a Point po Palátově přihrávce na druhý pokus dotlačil puk za Varlamova. Výsledek ještě dovršil 144 sekund před koncem při power play Islanders do prázdné branky Pat Maroon.