30. listopadu 2009 10:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Další drzý vyzyvatel Johnson: Proti Kličkovi mám výhodu, zmlátím ho

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Kevin Johnson a Vitalij Kličko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kevin Johnson a Vitalij Kličko. | foto: Reuters

PRAHA UVNITŘ VIDEO Kevin Johnson. Za dva týdny muž, který vyzve k titulovému zápasu nejlepšího boxera těžké váhy současnosti Vitalije Klička. A jak je americkým zvykem, přehnaným respektem tento téměř stodvacetikilový pořízek rozhodně netrpí.

To jméno vám asi příliš neřekne. Kevin Johnson. Americký boxer, který vyzval k obhajobě titulu mistra světa WBC ukrajinskou horu svalů Vitalije Klička. A ten ji překvapivě přijal. Místo konání? Švýcarský Bern. Datum: sobota 12. prosince.

Čekali byste od boxera, který v dosavadní kariéře neporazil žádné velké jméno respekt před vládcem současné supertíhy? Pak čekáte marně. Johnson si z Klička vůbec nic nedělá, naopak, věří, že má šanci ukončit nadvládu K+K (Vitalije a Vladimira Klička). Server eastsideboxing.com přinesl s třicetiletým bijcem zajímavý rozhovor.

VIDEO ZÁPASU KEVINA JOHNSONA:


Kevine, jak se cítíš před zápasem s Vitalijem Kličkem?
Příprava nemohla být lepší. Cítím se báječně.

Nakolik jste nyní připraven?
Na sto procent!

Poprvé v kariéře budete boxovat mimo Spojené státy. Neobáváš se toho?
Nebojím se toho. Znamená to pro mne jen ještě tvrdší přípravu. Vitalije ale porazím kdekoliv.

Myslíte si, že máte šanci Vitalije porazit?
Určitě. Nemusím se mu dostávat na tělo, mohu boxovat na distanc. Mám delší paže, tím dokážu eliminovat jeho největší zbraň (Johnson je sice o deset centimetrů nižší než Kličko, rozpětí paží má ale o šest centimetrů delší, pozn. redakce).

Máte již stanovenou taktiku na Vitalije?
Vím o strategii, s kterou ho můžu zmlátit. Klíčem k úspěchu je co nejméně inkasovat. Ale člověk nikdy neví, jak to vše nakonec bude v ringu vypadat až zazní úvodní gong.

Od úvodního gongu budete moc být také. Pro čtenáře Lidovky.cz přinese ze zápasu podrobnou on-line reportáž. Ještě před samotným zápasem vás budeme informovat o všech novinkách z obou táborů, samozřejmostí budou také názory boxerských odborníků.

  • 3Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky