26. listopadu 2009 15:24, aktualizováno  16:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Další čtyři Tepličtí mají prasečí chřipku, klub chce odložit zápas s Plzní

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 10Diskuse
Teplický tým pohromadě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teplický tým pohromadě. | foto: ČTK

TEPLICE U dalších čtyř teplických fotbalistů prokázaly testy onemocnění prasečí chřipkou. Teplický klub požádá svaz o odložení nedělního ligového utkání s Plzní. Vedení klubu to oznámilo na dnešní tiskové konferenci.

Anketa

Mělo by se odložit nedělní utkání Teplice-Plzeň pokud se potvrdí zdravotní komplikace dalších hráčů severočeského týmu?

Ano, pro regulérnost soutěže by to bylo nejlepší. Přece nemůžou hrát první ligu hráči rezervního týmu 133
Ne, ať si s tím poradí, tým mají určitě dostatečně široký. 56

"Ve fotbale je možné všechno a umím si představit, že ani nedělní zápas nebude odložený. Ale už ve středu jsme absolvovali vstřícné jednání na svazu a po zjištění výsledků nových testů nepředpokládám, že by nedošlo k odložení zápasu," řekl ředitel klubu František Hrdlička.

Svaz se před pondělním zápasem odvolával především na to, že neměl žádný písemný doklad od krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem, kvůli čemu prý utkání odložit nemohl. Obsáhlou zprávu nyní už Tepličtí mají v ruce a okamžitě ji také odeslali na svaz.

"Nutnost mít podobný doklad bereme jako ponaučení pro příště a také pro všechny jiné kluby, které v budoucnu můžou být postiženy stejně," uvedl Hrdlička.

Po Michalu Smejkalovi, v jehož těle byl virus H1N1 odhalen už minulý týden, dopadla další série středečních testů špatně pro Vlastimila Vidličku, který byl v prostějovské nemocnici testován už v pondělí, a dále Tomáše Grigara, Davida Kalivodu a Martina Slavíka. Výsledky testů dorazily do sídla teplického klubu během dneška.

Ředitel krajské hygienické stanice Josef Trmal nařídil, aby byli nemocní hráči izolováni v domácím léčení po dobu dalších deseti dnů a tým se vůbec nescházel pohromadě, protože hrozí riziko šíření nákazy. Trmal už doporučil odložit pondělní zápas Teplic v Olomouci, písemné vyjádření však tehdy svaz nedostal.

"Vzhledem k tomu, že onemocnění může postihnout i další osoby a zejména ty, které byly s nemocnými v úzkém kontaktu, rozhodl jsem se, že se jedná o vzájemné epidemiologické souvislosti, a proto se jedná o ohnisko nákazy," stojí ve zprávě ústecké hygienické stanice, podle níž tepličtí fotbalisté musejí okamžitě ukončit fyzickou zátěž.

Pokud svaz zápas s Plzní opravdu odloží, zbytek teplického kádru, v němž prý zbylo šest zdravých hráčů, bude úplně rozpuštěn a Severočeši, kteří vedou ligu o dva body před Jabloncem, se podle Hrdličky sejdou až na začátku ledna na startu zimní přípravy.

ČTK
  • 10Diskuse