30. prosince 2010 20:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Cyklokrosař Štybar chytá ztracenou formu, po zranění poprvé zvítězil

Zdeněk Štybar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Štybar. | foto: ČTK

PRAHA Mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar se ve třetím startu po návratu k závodům dočkal vítězství. Pětadvacetiletý Čech, jenž téměř celý prosinec nezávodil kvůli zranění kolena, dnes vyhrál takzvaný Silvestrovský cyklokros v belgickém Bredene.

Štybar si dospurtoval pro výhru v souboji s domácím Svenem Nijsem, třetí skončil s odstupem 13 sekund další Belgičan Niels Albert. Stupně vítězů tak měly stejné obsazení jako v pondělním závodu Superprestige v Diegemu a ve středu v sérii GVA v Loenhoutu, kdy byl Štybar pokaždé za svými velkými rivaly třetí.

Koleno už Štybara nebolí
"Super, moje první vítězství po návratu. Navíc jsem dostal i krásnou vespu," radoval se na Twitteru Štybar z výhry, za niž dostal stylový moped. "Bonusem k vítězství je to, že už vůbec necítím bolest v kolenu, i když jsem absolvoval tři závody ve čtyřech dnech," pochvaloval si český cyklokrosař, jenž bude přesně za měsíc v Sankt Wendelu obhajovat titul z Tábora.

Štybar si připsal vítězství po dvou měsících, naposledy vyhrál koncem října závod Superprestige v Zonhovenu. Další start ho čeká už na Nový rok v Baalu.