Čtyři góly za druhý poločas. A City už sahají po mistrovském poháru

22:56
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru City se výrazně přiblížili mistrovskému titulu. Svěřenci Manuela Pellegriniho v dohrávce 29. kola anglické ligy deklasovali Aston Villu 4:0 a před posledním zápasem sezony mají v tabulce dvoubodový náskok na druhý Liverpool. O šanci na titul zároveň připravili třetí Chelsea, která ztrácí čtyři body.

Přátelské objetí. Fotbalisté City se radují z vítězství. foto: Reuters

Manchester měl od úvodu velkou převahu, ale dlouho nedokázal prolomit pevnou obranu hostů. Ta poprvé kapitulovala až v 64. minutě. Zabaleta našel v šestnáctce Džeka a bývalý útočník Teplic prostřelil brankáře Guzana.

Anglická fotbalová liga: 28. kolo

Sunderland - West Bromwich 2:0 (13. Colback, 31. Borini).

Manchester City - Aston Villa 4:0 (64. a 72. Džeko, 89. Jovetič, 90.+3 Touré).

Bosenský reprezentant pojistil vedení za osm minut, když zblízka dorazil Silvovu ránu. Džeko dal v druhém utkání po sobě dvě branky, celkem se v této sezoně trefil v anglické lize šestnáctkrát.

V závěru ještě povzbuzení domácí přidali další dva góly. Minutu před koncem se trefil střídající Jovetič po přihrávce Tourého, který pak ve třetí minutě nastavení zakončil čtvrtým gólem sólo od poloviny hřiště.

City na svém stadionu Etihad vyhráli 16 z 18 ligových zápasů a v závěrečném nedělním duelu s West Hamem jim k titulu stačí bod, neboť mají výrazně lepší skóre než Liverpool.

Sunderland v druhé středeční dohrávce porazil doma West Bromwich 2:0 a čtvrtou výhrou po sobě si zajistil záchranu. Za hosty odehrál posledních dvanáct minut útočník Matěj Vydra, další Čech Ondřej Čelůstka znovu nebyl ani na lavičce Sunderlandu.