23. srpna 2011 17:56, aktualizováno  20:36 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čtvrtou etapu Vuelty ovládl Moreno. Lídrem se stal Chavanel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Moreno, Vuelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moreno, Vuelta. | foto: Reuters

První horskou etapu Vuelty s cílem v lyžařském středisku Sierra Nevada vyhrál po 170 kilometrech španělský cyklista Daniel Moreno. Do červeného dresu lídra se po čtvrtém dni oblékl Francouz Sylvain Chavanel.

Brzy třicetiletý Moreno jel poslední kilometry do kopce s Dánem Chrisem Sörensenem a v závěrečných metrech měl více sil. "Kilometr před cílem jsem viděl, jak rychle se k nám blíží zbytek favoritů, a bál jsem se, že to nezvládneme. Ale šlapal jsem, co to šlo, a věděl jsem, že když se bude rozhodovat mezi námi dvěma se Sörensenem, tak vyhraju," uvedl Moreno po svém prvním triumfu na jedné z velkých Tour.

Hlavní skupinu favoritů přivedl do cíle s jedenáctisekundovým odstupem Ir Daniel Martin. V pelotonu nechyběl francouzský mistr Chavanel, jenž byl v pondělní etapě druhý za domácím Pablem Lastrasem a druhé místo mu patřilo i celkově. Lastras dnes ve stoupání odpadl, takže červený trikot získal Chavanel s náskokem 43 sekund před Morenem.

Chavanel: Jsem odhodlaný
"Už jsem tenhle závod vedl v roce 2008 jeden den. Jsem odhodlaný hájit dres ze všech sil," uvedl Chavanel, jenž si chce spravit náladu po Tour de France, kterou protrpěl se zraněným ramenem.

Do cíle nedojel britský spurtér Mark Cavendish, jenž odstoupil před závěrečným stoupáním, kdy do cíle chybělo zhruba 40 kilometrů. Vítěz bodovací soutěže z Tour de France ztrácel každým dnem a zjevně ho sužovalo extrémní horko.

"Nevíme, co s ním je. Byl prostě úplně bez energie, na dně se silami. Říkal mi, že je tak unavený, že měl pocit, že usne minutu poté, co se dostane do týmového auta," uvedl sportovní ředitel Cavendishovy stáje HTC-Highroad Jens Zemke. Tým, který po sezoně skončí, už na Vueltě přišel o nemocného Matta Gosse.

ČTK
  • 0Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.