Crosby má otřes mozku a bude Pittsburghu chybět v příštím duelu play off

20:06
PITTSBURGH - Kapitán hokejistů Pittsburghu Sidney Crosby utrpěl v pondělním duelu 2. kola play off NHL proti Washingtonu otřes mozku a nebude hrát minimálně ve středečním čtvrtém utkání série. Penguins, kteří bez své největší hvězdy prohráli na vlastním ledě s Capitals 2:3 v prodloužení, vedou v semifinále Východní konference 2:1 na zápasy.

Faulovaný Sidney Crosby. foto: ČTK/AP

Pro Crosbyho skončil pondělní duel už v 6. minutě poté, co ho po úniku dva na jednoho fauloval krosčekem do hlavy Matt Niskanen. Americký obránce za to dostal trest na pět minut a do konce utkání, vedení NHL nicméně rozhodlo, že se zákrokem nebude zabývat disciplinární komise.

VIDEO Sekera od Ovečkina, krosček na hlavu. Crosby nedohrál a Pittsburgh zuří

Crosby už se do zápasu nevrátil a trenér Pittsburghu Mike Sullivan dnes uvedl, že devětadvacetiletý kanadský útočník utrpěl otřes mozku. „Je ale velmi optimistický a pozitivní a my doufáme, že ho budeme mít brzy zpět,“ řekl Sullivan.

Dvojnásobný nejlepší hráč NHL Crosby trpí otřesy mozku poměrně často. Jeden z nejtěžších jej potkal v roce 2011 během Winter Classic právě proti Washingtonu a téměř dva roky mu trvalo, než se plně zotavil. Kvůli otřesu mozku také vynechal několik úvodních týdnů aktuálního ročníku, přesto se stal nejlepším střelcem sezony a druhým nejproduktivnějším hráčem.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...