Columbus zdolal Islanders a v boji o play off odskočil New Jersey

8:21aktualizováno  9:39
NEW YORK - Hokejisté Columbusu, kteří ve Východní konferenci drží poslední postupovou příčku do play off, přehráli v nedělním utkání NHL na svém ledě New York Islanders 4:0. Vítězstvím odskočili devátému New Jersey na rozdíl tří bodů. Oběma týmům zbývá do konce základní části odehrát ještě čtyři zápasy.

Hráči hokejového klubu Columbus. foto: ČTK

"Jsme zase o dva body blíže svému cíli," řekl po utkání Mark Letestu, jeden ze čtyř střelců Blue Jackets, kteří museli v předchozím zápase strávit porážku gólem ze závěrečných sekund. "Musíte se naučit rychle zapomínat, zvláště po tak emocionálně zdrcující prohře," vysvětloval Matt Calvert, jak se hráči s minulou ránou vypořádali.

Columbus vstřelil po dvou gólech v první i v prostřední části, tři z nich padly v přesilových hrách. Se všemi 31 střelami si poradil brankář Sergej Bobrovskij, jenž zaznamenal pátou nulu v sezoně. "Abych byl upřímný, dnes to byl první zápas za hodně dlouhou dobu, kdy jsme nehráli dobře jako tým," komentoval porážku obránce Islanders Travis Hamonic.

V Západní konferenci se na posledním postupovém místě nachází Dallas, který si ale na rozdíl od Columbusu v neděli svou pozici neupevnil a po prohře 2:3 na ledě Floridy má stále jednobodový náskok před Phoenixem. Přitom zápas měli Stars dobře rozehraný, vedli o dva góly na začátku prostřední třetiny, během níž ale domácí srovnali. A rozhodující úder inkasovali v 56. minutě z hole Seana Bergenheima.

"Přestali jsme bruslit. To se nesmí stávat, musíme hrát celých šedesát minut," zlobil se útočník Dallasu Jamie Benn po prohře na ledě druhého nejhoršího týmu soutěže. "Věděli jsme, že to nebude snadný zápas a že se jen tak nevzdají. Ale nezvládli jsme to. Musíme tento otřesný výsledek hodně rychle hodit za hlavu. Osobně si takové utkání ani pamatovat nechci," dodal.

Hokejisté Philadelphie porazili i s přispěním jedné asistence Jakuba Voráčka doma Buffalo 5:2. Základ úspěchu položili Flyers, kteří zlomili sérii čtyř proher, v úvodních dvou třetinách, po nichž vedli 4:0. U čtvrté trefy si připsal přihrávku český útočník, jenž ve středním pásmu převzal puk po rychlé rozehrávce od brankáře Steva Masona a prodloužil ho na rozjetého Vincenta Lecavaliera, který se prosadil střelou z pravého kruhu.

Sestřih z utkání Chicago - St. Louis

"Je dobře, že jsme se zase rozstříleli. To klukům zvedne sebevědomí do dalších bojů," prohlásil trenér Flyers Craig Berube, spokojený s produktivitou týmu, jenž ve dvou ze tří předchozích zápasů nedal gól. Jeho svěřenec Zac Rinaldo ale možná bude muset čelit disciplinárnímu řízení, neboť po jeho úderu do hlavy opustil hrací plochu s otřesem mozku Chad Ruhwedel. "Bylo to v rychlosti, ale měl jsem rameno dole, když střílel. Asi jsem to neměl dělat, nebylo to za stavu 4:0 potřeba," prohlásil Rinaldo, se 137 minutami nejtrestanější hráč Flyers.

Útočník Vladimír Sobotka po jedenácti zápasech bez vstřelené branky opět skóroval, ale se St. Louis nakonec prohrál 2:4 v Chicagu. Blues, kteří v boji o prvenství v základní části ztrácejí dva body na Boston, utekl zápas na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy domácí odskočili dvěma góly na 3:1. Sobotka trefou z levého kruhu pod lapačku brankáře Coreyho Crawforda ještě vykřesal jiskřičku na naděje na bodový zisk, která ale zhasla při závěrečné power play.

Pittsburgh, který měl jistotu druhého místa ve Východní konferenci a vedoucí Boston už dostihnout nemohl, nastoupil v Coloradu bez několika hráčů základní sestavy včetně Sidneyho Crosbyho. I bez nich ale na soupeřově ledě zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech. Penguins v závěrečné třetině přišli o dvoubrankové vedení, ale v rozstřelu jim zajistil druhý bod Jussi Jokinen.

"Při pohledu na jejich sestavu si myslím, že je normální reakcí, když vás napadne, že to bude lehčí. Soupeři se nedivím, já bych pravděpodobně na jejich místě udělal to samé. Taky uvažujeme, že poslední dva zápasy necháme odpočívat brankáře (Semjona Varlamova). Ale záleží na pořadí. Tím je nechci bránit, jen chápu, že udělali, co bylo nejlepší pro jejich tým. I když tím rozesmutnili spoustu lidí, kteří se přišli podívat na Sidneyho Crosbyho," uvedl trenér Colorada Patrick Roy.

Výsledky NHL

• Chicago - St. Louis 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
    Branky: 29. Morin, 40. Sharp, 41. Krüger, 60. Smith - 2. Schwartz, 58. Sobotka. Střely na branku: 35:23. Diváci: 22.184.
  • Florida - Dallas 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
    Branky: 29. Upshall, 40. Pirri, 56. Bergenheim - 1. Jamie Benn, 21. Seguin. Střely na branku: 24:37. Diváci: 13.366.
  • Columbus - NY Islanders 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
    Branky: 5. Jenner, 14. Johnson, 31. Letestu, 39. Murray. Střely na branku: 33:31. Diváci: 15.667.
  • Philadelphia - Buffalo 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
    Branky: 35. a 56. B. Schenn, 14. Read, 28. Rinaldo, 38. Lecavalier (Voráček) - 48. Hodgson, 58. M. Weber. Střely na branku: 37:19. Diváci: 19.603.
  • Colorado - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
    Branky: 41. O´Reilly, 57. Bordeleau - 24. a 28. Sutter, rozhodující sam. nájezd J. Jokinen. Střely na branku: 41:32. Diváci: 18.007.
  • Edmonton - Anaheim 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
    Branky: 27. Hall, 30. Perron, 37. Schultz, 60. Eberle - 2. Silfverberg, 41. Perry. Střely na branku: 28:36. Diváci: 16.839.