Colorado rozstřílelo St. Louis, dvěma body se na vítězství podílel Hejduk

9:42
NEW YORK - Český hokejový útočník Milan Hejduk se v pondělním utkání NHL podílel dvěma asistencemi na výhře Colorada nad St. Louis 6:3. Hejduk bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů a s 19 body je nejproduktivnějším českým hráčem v lize, o bod před Tomášem Plekancem z Montrealu.

Colorado - St. Louis Blues (John-Michael Liles, střílí, Jaroslav Halák v bráně) foto: ČTK

Zápas byl soubojem slovenských gólmanů Petera Budaje a Jaroslava Haláka. Domácí Budaj sice poprvé inkasoval už po 54 sekundách hry, nakonec však zaznamenal 27 zákroků a byl vyhlášen třetí hvězdou večera. Halák si naopak pokazil dosud skvělý průměr 1,79 obdržené branky na zápas, když pustil šest z 23 střel.

V utkání o sobě dal vědět také další český útočník Vladimír Sobotka, který se pět minut před koncem třetí třetiny pustil do boxerského souboje s Mattem Duchenem a byl vyloučen do konce zápasu. Sobotka sice v pěstní potyčce přišel o dres, Duchenovi však zasadil několik tvrdých úderů, a kdyby se udělovaly body jako v opravdovém ringu, rozhodně by neprohrál.

"Je to silný chlapík a bylo pěkně těžké si ho udržet od těla," přiznal Duchene, který se prý naposledy porval ještě mezi juniory. Sobotka rovněž nepatří k bijcům, v NHL však shodil rukavice už podruhé. Premiéru měl letos v dubnu, kdy se při utkání play off ještě v dresu Bostonu postavil Slovákovi Andreji Sekerovi z Buffala.

Video ze zápasu Colorado - St. Louis

Divoký závěr utkání viděli fanoušci v Pittsburghu. New York Rangers od poloviny zápasu hájili vedení 1:0, v 58. minutě však vyrovnal Chris Kunitz a za 38 sekund otočil skóre ve prospěch domácích Matt Cooke. O dalších 27 sekund později opět vyrovnal Marc Staal a ve 4. minutě nastaveného času rozhodl o výhře Rangers 3:2 Ryan Callahan.

95. Hemský (Edmonton) 4+7

Alespoň částečně tak uklidnil brankáře Henrika Lundqvista, který po druhém gólu Penguins vzteky rozštípal hokejku o horní tyčku branky. "Pořád jsem pěkně rozčilený, i když jsme nakonec vyhráli," netajil se po zápase švédský gólman.

Výbuchem vzteku přitom svůj tým poškodil, protože inkasoval dvouminutový trest za nesportovní chování a Penguins až do konce základní hrací doby měli přesilovou hru. Paradoxně však vzápětí inkasovali, když před brankou dali trošku prostoru Marku Staalovi a ten pohotovou ranou prostřelil brankáře Fleuryho.

Lundqvist byl prý frustrovaný kvůli tomu, že Penguins v třetí třetině dostali dvakrát výhodu přesilové hry, zatímco Rangers ani jednou. "Měl jsem své emoce lépe krotit, ale já to cítil tak, že soupeř dostal další a další šanci vrátit se zpět do utkání. Přišlo mi to nefér," uvedl Lundqvist, který v utkání chytil prvních 36 střel a dlouho směřoval k třetímu čistému kontu v posledních šesti zápasech.

Radost z vychytané nuly si užil brankář Bostonu Tim Thomas, jenž dovedl Bruins k výhře 3:0 nad New Jersey. Thomas, který si připsal čtvrté čisté konto v sezoně, zneškodnil všech 28 střel a jeho tým uspěl po dvou porážkách. "Bral jsem ten zápas tak, že je naší povinností ho vyhrát.

Potřebovali jsme zase bodovat a získat ztracenou pohodu," řekl Thomas. Naopak Devils se ponořili do ještě hlubší krize, když prohráli popáté z posledních sedmi zápasů, přičemž už potřetí během šesti utkání nedali gól. "Pro nás pro všechny je to velice těžká situace. Nemůžeme se z toho dostat. Jednou vyhrajeme, ale pak zase dvakrát prohrajeme a tak pořád dokola," posteskl si brankář Martin Brodeur.

Zcela v opačném rozpoložení se nacházejí hokejisté Philadelphie, kteří rozstříleli Ottawu 5:1 a vyhráli podeváté z posledních deseti zápasů. Hvězdou večera se stal Mike Richards, který v druhém utkání po sobě vstřelil dva góly.

Výsledky NHL

Boston - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. Ryder, 21. Horton, 41. Wheeler.
Střely na branku: 24:28. Diváci: 17.565.

Buffalo - Vancouver 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 9. Ennis, 18. McCormick, 34. Montador, 65. Myers - 28. D. Sedin, 45. Edler, 50. Samuelsson.
Střely na branku: 39:39. Diváci: 18.690.

San Jose - Los Angeles 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky: 19. Clowe, 20. Mitchell, 31. Nichol, 43. Marleau, 48. Heatley, 57. Pavelski - 17. Parse, 34. R. Smyth, 48. Stoll.
Střely na branku: 34:35. Diváci: 17.562.

Pittsburgh - NY Rangers 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 58. Kunitz, 59. Cooke - 31. Christensen, 59. M. Staal, 64. Callahan. Střely na branku: 39:25. Diváci: 18.125.

Colorado - St. Louis 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Branky: 6. a 13. Liles (na druhou Hejduk), 15. Stastny, 37. Yip (Hejduk), 37. Jones, 54. Porter - 1. Steen, 35. Colaiacovo, 48. Boyes.
Střely na branku: 23:30. Diváci: 12.670.

Philadelphia - Ottawa 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 47. a 48. M. Richards, 9. Briere, 13. Powe, 39. Giroux - 11. Spezza.
Střely na branku: 46:29. Diváci: 19.256.